02:34 2019 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1123
 • RUB71.0887
  Vašingtonas

  Apklausa: dauguma amerikiečių prognozuoja šalies nuosmukį

  © Sputnik / Владимир Астапкович
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56 0 0

  Dauguma amerikiečių yra įsitikinę, kad ateityje valstybės ekonomika bus silpnesnė, sveikatos apsauga taps mažiau prieinama, aplinkos būklė pablogės, o vyresnio amžiaus žmonėms bus sunkiau išgyventi nei dabar, rodo apklausos rezultatai

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Daugelis amerikiečių mano, kad šalis daugelyje sričių žengia neteisingu keliu, rodo tyrimų centro "Pew Research Center" duomenys.

  Nepaisant to, kad 56 procentai respondentų teigia, jog jie apskritai optimistiškai nusiteikę JAV ateities atžvilgiu, dauguma respondentų atsiliepia pesimistiškai, kai kalbama apie jų požiūrį į konkrečias šalies vystymosi iki 2050 metų problemas.

  "Dauguma amerikiečių yra įsitikinę, kad valstybės ekonomika bus silpnesnė, sveikatos apsauga taps mažiau prieinama, aplinkos būklė pablogės, o vyresnio amžiaus žmonėms bus sunkiau išgyventi nei dabar", — rašo autoriai.

  Taigi, ekonominės situacijos pablogėjimą prognozuoja 54 procentai amerikiečių, beveik trys ketvirtadaliai teigia, kad atotrūkis tarp turtingųjų ir vargšų didės. Beveik pusė JAV gyventojų mano, kad vidurinioji klasė sumažės, o 44 procentai išreiškė nuomonę, kad 2050 metais vidutinės šeimos gyvenimo lygis bus blogesnis nei šiandien.

  Be to, amerikiečiai kritiškai vertina šalies ateitį pasaulio arenoje. Trys iš penkių respondentų mano, kad jų valstybė atliks mažiau svarbų vaidmenį tarptautiniuose klausimuose.

  Tyrime taip pat pažymima, kad JAV gyventojai yra susirūpinę dėl tautos moralinių vertybių nuosmukio ir nėra įsitikinę, kad politikai sugebės įveikti iššūkius, su kuriais susiduria šalis.

  Dar šia tema

  JAV stiprus vėjas apvertė sunkvežimį trasoje — video
  JAV užtvindyta bazė su "Paskutiniojo teismo" lėktuvais
  Politologas: Lietuva spekuliuoja Rusijos ir Vakarų konfliktu dėl JAV paramos
  Tegai:
  apklausa, JAV

  Svarbiausios temos