08:24 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  74

  Ukrainos lyderis kaltinamas tuo, kad valdydamas šalį neįvykdė nė vieno rinkimų įsipareigojimo, o susiskaldymas ir ksenofobija šalyje pasiekė precedento neturintį lygį

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Opozicijos platformos "Už gyvenimą" deputatai paragino Ukrainos prezidentą Petro Porošenko pulti ant kelių prieš šalies gyventojus ir atgailauti už "per penkerius metus suteiktą sielvartą, skurdą ir kančias".

  Roshen parduotuvė Kijeve
  © Sputnik . Мирослав Ротарь

  Ukrainos lyderis kaltinamas tuo, kad valdydamas šalį neįvykdė nė vieno rinkimų įsipareigojimo, o susiskaldymas ir ksenofobija šalyje pasiekė precedento neturintį lygį.

  Pasak opozicijos, šalies ekonomika prijungta prie "kreditų lašelinės", o valdžia tarptautinių kreditorių įkaitais pavertė ateities kartas. Be to, deputatai pažymi, kad Porošenko, naikindamas švietimą ir mediciną bei didindamas komunalinių paslaugų tarifus, pasmerkė milijonus Ukrainos šeimų gyventi skurde. Tai skatina žmones išvykti iš šalies.

  Prezidento rinkimai Ukrainoje vyks kovo 31 dieną. Į valstybės vadovo postą pretenduoja 39 kandidatai, tarp jų — Vladimiras Zelenskis, kurį palaiko beveik ketvirtadalis rinkėjų. Antrąją ir trečiąją vietą užima partijos "Batkyvščina" lyderė Julija Tymošenko ir dabartinis prezidentas Petro Porošenko.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Kijeve Porošenko susitikimo su rinkėjais metu įvyko susidūrimai
  Porošenko žada diversifikuoti branduolinio kuro tiekimą
  Porošenko apkaltino Rusiją Kijevo metro plėtros sulėtinimu

  Svarbiausios temos