21:52 2019 Lapkričio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Ukrainos kariuomenė, archyvinė nuotrauka

  Porošenko grasina "priešams" mirtinais ginklais

  CC BY-SA 2.0 / flickr / Ministry of Defense of Ukraine
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  83 0 0

  Ukrainos prezidentas skelbia, kad perdavė šalies kariuomenei naujausius Turkijos bepiločius orlaivius ir daugiau nei 420 ginklų ir karinės technikos vienetų

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Ukrainos kariuomenė, jei prireiks, "sumaniai pasinaudos mirtinais ginklais", parašė Ukrainos prezidentas Petro Porošenko Facebook.

  "Neseniai, perdaviau Chmelnyckio kariams ne tik naujausius Turkijos karinius bepiločius orlaivius, bet ir daugiau nei 420 ginklų ir technikos vienetų. Gynybos pramonės darbuotojai suteikė Ukrainos kareiviams skydą ir kardą, kuriuo Ukrainos kariuomenė, neabejoju, sumaniai pasinaudos, jei prireiks", — sakė Ukrainos vadovas.

  Porošenko pavadino Rusiją "agresore" ir pažadėjo, kad Ukraina ir toliau stiprins savo gynybos pajėgumus, kad "atsispirtų" Rytų kaimynei.

  2015 metų sausį Ukrainos Aukščiausioji Rada pasirašė dokumentą, kuriame Rusija vadinama "agresore", nes Kijevas mano, jog Maskva kišasi į Ukrainos reikalus ir dalyvauja Donbaso konflikte.

  Nebuvo pateikta jokių įrodymų. Rusijos užsienio reikalų ministerija šiuos pareiškimus pavadino "viešais nepagrįstais įžeidimais".

  Ukrainos prezidento rinkimai vyks kovo 31 dieną. Į valstybės vadovo postą pretenduoja 39 kandidatai. Remiantis apklausomis, prezidento reitingo lyderė per pastaruosius kelis mėnesius buvo partijos "Batkyvščina" vadovė Julija Tymošenko, tačiau sausio mėnesį ją aplenkė kandidatas į prezidentus Vladimiras Zelenskis. Dabartinio valstybės vadovo Petro Porošenko reitingas siekia apie 20 proc.

  Dar šia tema

  Rusija Klimkino pareiškimą apie "dujų karą" laiko provokacija
  Porošenko apkaltino Rusiją Kijevo metro plėtros sulėtinimu
  Radikalai padegė Porošenko parduotuvę Kijeve
  JAV tikisi skaidrių Ukrainos prezidento rinkimų
  Tegai:
  mirtinas ginklas, Rusija, Ukraina, Petro Porošenka

  Svarbiausios temos