14:27 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  167

  Amerikos žiniasklaida pabrėžia, kad Jungtinės Valstijos neturi analogų, panašių į šią Rusijos ginkluotę

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Povandeniniai branduoliniai bepiločiai prietaisai "Poseidon" bus naudojami kariuomenėje ne anksčiau kaip 2027 metais, praneša televizijos kanalas "CNBC" su nuoroda į šaltinius, kurie anksčiau susipažino su Amerikos žvalgybos ataskaitomis.

  Televizijos kanalas dar kartą pabrėžia, kad Jungtinės Valstijos neturi analogų, panašių į šią Rusijos ginkluotę.

  "Apskritai kalbame apie rusų povandeninį laivą, kurį sunku aptikti ir kuris gali paleisti droną su branduoline kovine galvute, be to, atakuoti šį laivą sunku. Rusai ryžtingai tikisi panaudoti autonominę povandeninę branduolinę energiją naudojantį laivą kaip atsaką į smūgį, jei karo metu jie neteks galimybės pasinaudoti TSRS laikų branduoliniu ginklu", — sakė vienas iš "CNBC" pašnekovų.

  Anksčiau gamyklos generalinis direktorius Michailas Budničenko sakė RIA Novosti, kad šį pavasarį bus paleistas povandeninis laivas, gebantis nešti nepilotuojamą sistemą "Poseidon".

  Rusijos kompleksas Poseidon
  Министерство обороны РФ

  Apie perspektyvaus branduolinio drono "Poseidon" kūrimą Vladimiras Putinas pirmą kartą paskelbė praėjusiais metais, sakydamas metinę kalbą Federalinei asamblėjai.

  Pasak Rusijos prezidento, tokie dronai gali būti aprūpinti ir įprastais, ir branduoliniais ginklais, o tai leidžia taikytis į platų taikinių spektrą, tame tarpe ir lėktuvnešių grupes, pakrančių įtvirtinimus ir infrastruktūrą.

  Dar šia tema

  JAV generolas pripažino, kad šalis nesugeba numušti Rusijos raketų
  Ekspertas: NATO verčia Rusiją gausinti trumpojo nuotolio ginkluotę
  Kūrėjai atskleidė, kaip veikia Rusijos apakinimo sistema "Filin"
  Rusijos gynybos ministerija parodė raketinio povandeninio laivo bandymus
  Tegai:
  ginkluotė, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos