02:50 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)
  142

  Pasak JTO atstovo, Rusija sugebėjo sušvelninti sankcijų poveikį dėl vidaus gamybos plėtros

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Paaiškėjo, kad Europos Sąjungos nuostoliai dėl Rusijai taikomų sankcijų didesni už žalą, kurią patiria ši šalis, interviu RIA Novosti sakė JTO specialusis vienašališkų prievartos priemonių neigiamo poveikio teisėms ir laisvėms pranešėjas Idrisas Džazairi.

  "Europos Sąjungos požiūriu, labai keista taikyti sankcijas, kurios kelia didesnę žalą Europos bendrovėms nei Rusijos įmonėms. Esu tikras, kad yra daugiau pagrįstų būdų, kaip įveikti esamus skirtumus — per diskusijas ir derybas", — pabrėžia JTO pranešėjas.

  Pasak jo, Rusija sugebėjo sušvelninti sankcijų poveikį, plėtodama vidaus gamybą.

  Praėjusią savaitę Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško pažymėjo, kad europiečių nuostoliai dėl jų sankcijų Rusijai pasiekė šimtą milijardų eurų.

  Jis pabrėžė, kad europiečių sugebėjimas atlaikyti spaudimą, kylantį iš užsienio, gali tapti pagrindiniu apribojimų panaikinimo veiksniu. Kaip sakė Vladimiras Putinas, Rusija panaikins atsakomąsias priemones prieš Europos Sąjungą, kai tik Europa panaikins savo sankcijas.

  Rusijos ir daugelio Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje, kur 2014 metais įvyko perversmas, ir dėl Krymo, kuris po referendumo tapo Rusijos regionu. Vakarų šalys apkaltino Maskvą įsikišimu į Ukrainos reikalus ir pradėjo taikyti sankcijas. Rusija ėmėsi atsakomųjų veiksmų, daug kartų atmesdavo visus kaltinimus ir pareiškė, kad kalbėti sankcijomis yra visiškai neproduktyvu.

  Vis dėlto pastaruoju metu Vakaruose vis dažniau atsiranda nuomonių apie būtinybę panaikinti sankcijas prieš Maskvą. Į prekių, kurias draudžiama įvežti į Rusiją, sąrašą įeina mėsos ir pieno produktai, žuvis, daržovės, vaisiai ir riešutai.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)

  Dar šia tema

  JAV Kongresas įpareigojo žvalgybą atskleisti Putino pajamas
  Rusijos URM pavadino ES Tarybos sprendimą dėl sankcijų nepagarbiu
  Deripaska paaiškino, kodėl Rusijos ir Jungtinių Valstijų santykiai nepagerės
  Vengrijos URM: šalis prarado apie 7 milijardus dolerių dėl sankcijų Rusijai
  Tegai:
  ES, sankcijos, Rusija, Jungtinių Tautų organizacija (JTO)

  Svarbiausios temos