19:21 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  88

  JAV imasi kariuomenės padalinių perdislokavimo strategijos, pagal kurią oponentas net negali nuspėti, kada ir kur vyks judėjimas

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. JAV grįžta prie staigaus karių dislokavimo Europoje strategijos, naudotos šaltojo karo metu, praneša oficialus JAV gynybos ministerijos laikraštis "Stars and Stripes".

  "Dabar ginkluotosios pajėgos vėl įvaldo staigaus dislokavimo meną, prisitaikydamos prie naujos Pentagono strategijos, žinomos kaip "Dinaminis jėgos naudojimas", pagal kurią kariuomenė turi išlaikyti pajėgų pusiausvyrą su priešu, pasitelkdama nenuspėjamą perdislokavimą", — rašo leidinys.

  "Stars and Stripes" pateikia pavyzdį, kai kovo mėnesį buvo įvykdytas staigus pėstininkų bataliono perkėlimas iš Teksaso valstijos į Lenkiją. Tokie žingsniai yra panašūs į šaltojo karo laikus, kai amerikiečių kariuomenės padalinių mobilizavimas be išankstinio įspėjimo buvo pagrindinis pasipriešinimo Sovietų Sąjungai strategijos bruožas, teigiama straipsnyje.

  "Tai bus nuolat pastebima. Bet kuriam mūsų oponentui, bet kur, tai bus nenuspėjama. Ir tai padės nacionaliniam saugumui. Esmė — atgrasymas ir pasirengimas", — leidinys cituoja generolą John Gronski, JAV Nacionalinės gvardijos Europoje vado pavaduotoją.

  Kovo viduryje Saugumo Tarybos sekretoriaus pavaduotojas Michailas Popovas intreviu "Krasnaja zvezda" papasakojo apie NATO karių perkėlimą prie Rusijos sienos. Pasak jo, šiuo metu Aljansas atkuria transatlantinio pajėgų perkėlimo iš Jungtinių Valstijų ir Kanados sistemą, kuri egzistavo šaltojo karo laikais. Popovas pažymėjo, kad NATO greitojo reagavimo kontingento skaičius per dvejus metus išaugo nuo 25 iki 40 tūkstančių žmonių.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė ragina dislokuoti "Fort Trump" arčiau Lietuvos
  "NI" sumodeliavo, kaip "Rusija užgrobs Baltijos šalis", kilus konfliktui su NATO
  Ažubalis ir Kasčiūnas siūlo prisidėti prie "Fort Trump" finansavimo Lenkijoje
  Tegai:
  šaltasis karas, JAV

  Svarbiausios temos