14:39 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  197

  Šiuos ginklus Aljansas gali panaudoti hipotetinio konflikto su Rusija metu

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. JAV portalas "Business Insider" įvardijo "galingiausius" NATO šalių ginklus, kuriuos Aljansas gali panaudoti hipotetinio konflikto su Rusija metu.

  Taigi, šiame sąraše atsidūrė JAV penktos kartos naikintuvas F-35 "Lightning II". Konkuruojančios valstybės kol kas nesugebėjo sukurti analogo, panašaus į šį orlaivį pagal galimybes likti neaptiktiems radarų ir įrangos pažangumą, teigia straipsnio autorius.

  Kartu su F-35 "Business Insider" atkreipia dėmesį į naikintuvą "Eurofighter Typhoon", sukurtą bendradarbiaujant kelioms Europos šalims. Pasak autoriaus, ši mašina pagal kovinius pajėgumus yra lyginama su naujausiomis lėktuvo Su-35 modifikacijomis, todėl ji gali atlaikyti "mirtį nešantį Rusijos naikintuvą".   

  Toliau JAV strateginiai bombonešiai: B-52, B-2 "Spirit" ir B-1B "Lancer". Dėl reguliarios bombonešių orlaivių rotacijos Europoje Jungtinės Amerikos Valstijos užtikrina priešo sutramdymą, teigiama straipsnyje. 

  Taip pat sąraše atsidūrė JAV priešlaivinis lėktuvas P-8A "Poseidon". Nepaisant analogų egzistavimo, P-8A yra vienas geriausių povandeninių laivų "medžiotojų", pažymėjo autorius.

  Kaip kovos su povandeniniais laivais priemonė "Business Insider" taip pat išskyrė fregatas, kuriomis aprūpintos Italija, Prancūzija, Ispanija, Norvegija ir Danija.

  Be to, leidinyje paminėtas JAV smogiamasis sraigtasparnis AH-64 "Apache". Šios mašinos gali nešioti iki 16 "Hellfire" klasės raketų "oras-paviršius", kurios gali "sunaikinti" priešo techniką, pažymi autorius.

  Tarp Aljanso šarvuotosios technikos "Business Insider" išskyrė Vokietijos pagrindinį kovinį tanką "Leopard 2". Vokietijos mašinos įgijo "nesunaikinamų" reputaciją ir vis dar laikomi vienais iš geriausių NATO kartu su JAV tankais M1 "Abrams" ir Britanijos "Challenger 2", mano autorius.

  Be aukščiau paminėtų ginklų, sąraše taip pat atsidūrė JAV "Nimitz" klasės lėktuvnešiai, priešlėktuvinės gynybos sistemos "Patriot" ir "Virginia" klasės povandeniniai laivai.

  Dar šia tema

  SBU atsargos pulkininkas pasiūlė sukurti "atpildo ginklą" prieš Rusiją
  Porošenko grasina "priešams" mirtinais ginklais
  Paskelbtas Kalašnikovo automato ekstremalaus patikrinimo vaizdo įrašas
  Tegai:
  ginklai, Rusija, NATO

  Svarbiausios temos