02:31 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  157

  Ir aviacijos bazė, ir "Fort Trump", ir sandėlis JAV karinei technikai. Atrodo, kad Varšuva yra pasirengusi viskam, kad tik eiliniame Lenkijos regione plevėsuotų amerikiečių vėliava. Galbūt, taip ir atrodo suvereniteto stoka

  Iki gyvo kaulo įgrisusi vadinamoji "Rusijos agresija" — puikus pretekstas daugybei problemų spręsti. Ilgalaikėje perspektyvoje. Įskaitant finansines ir politines. Pinigai, skirti kovai su šia tariamai baisia grėsme, pakibusia ties "laisvu pasauliu", liejasi kaip upė. Skirtinguose ​​planetos taškuose. Be jokios abejonės, daugelis žmonių tuo pasinaudodami "šildosi rankas", rašo Radijo Sputnik autorius Sergejus Iljinas.

  Į spaudą prasiskverbė NATO planai statyti Lenkijoje dar kelis karinius sandėlius. Šiam tikslui įgyvendinti bus skirta 260 milijonų dolerių. Angaruose bus saugoma JAV karinė technika. Žinoma, artimiausiu metu pasirodys ir projekto informacinė ir propagandinė dedamoji. Esą, į Rusijos invaziją reikia reaguoti greitai ir efektyviai, štai mes ir pradėjome statybą. Todėl netoli Povidzo kaimo esanti aviacijos bazė pavirs didžiausiu JAV ginkluotųjų pajėgų logistikos centru.

  Kalbėti apie Rusijos invazijos į Lenkiją tikimybę yra beprasmiška, nes ji yra nulinė ir reikalinga tik politiniais tikslais. Be to, banaliausiu būdu. Tačiau tai neprieštarauja Vašingtono strategijai, kuria siekiama sustiprinti JAV karinį buvimą Europoje ir kuri buvo priimta dar iki Donaldo Trampo prezidentavimo. Kartu reikia atkreipti dėmesį į Briuselio ir už jo stovinčio Vašingtono dosnumą, kurie pasirengę skirti projektui pinigų iš savo biudžeto. Galų gale, Varšuva ir pati pasirengusi keliaklupsčiauti prieš amerikiečius dėl jų ypatingo požiūrio į ją. Dėl iliuzijos būti "mylimiausia žmona" sultono hareme. Šiuo tikslu Lenkijos vadovybė už didžiulius pinigus perka JAV raketines-zenitines sistemas "Patriot" bei metų metus propaguoja idėją sukurti savo šalyje visavertę JAV bazę su dislokuojama joje tankų ir šarvuočių divizija už NATO ribų.

  Be to, Varšuva yra pasirengusi investuoti du milijardus dolerių iš biudžeto, kad pastatytų šį labai brangiai kainuojantį ir jai pačiai pavojingą objektą. Jis pavojingas jau vien dėl to, kad kilus konfliktui būtent į jį bus smogiama, ir tokiu atveju gali nukentėti ne tik JAV kariai. Prezidentas Andžejus Duda net pasiūlė jį pavadinti "Fort Trump", matyt, tikėdamasis įsiteikti dabartiniam Baltųjų rūmų šeimininkui. Bet ir tai dar ne viskas.

  JAV inžinerinis korpusas ketina sunaikinti dešimtis hektarų unikalaus miško masyvo netoli Povidzo. Dėl šių sandėlių. Jau ir pinigai paskirti. Į ekologiją neatsižvelgiama. Retų rūšių paukščių išnykimas ir kiti susiję veiksniai jiems taip pat nerūpi. Ignoruojami net Europos reikalavimai. Kad tik eiliniame Lenkijos taške plevėsuotų JAV vėliava. Štai taip ir atrodo suvereniteto stoka. Jo hibridiniame išmatavime, kadangi formaliai Lenkijos Respublika yra nepriklausoma valstybė.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  Ekspertas: rusofobinė Baltijos šalių retorika garantuoja joms JAV paramą
  Ekspertas: JAV Latvijoje dislokuos ir vidutinio nuotolio raketas
  Girti ir nebaudžiami: kodėl Baltijos šalių gyventojai toleruoja NATO karių išsišokimus
  Baltijos šalys reikalingos NATO, nes Aljansas nori priartėti prie Rusijos
  "Business Insider" įvardijo geriausią NATO ginklą karui su Rusija
  Tegai:
  karinė bazė, Lenkija, JAV

  Svarbiausios temos