17:52 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  76

  Zelenskis pergalės atveju keliaus po regioną, o Tymošenko tiki, kad tautiečiai balsuos už pokyčius; neapsiėjo ir be pažeidimų

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Ukrainos prezidento rinkimų metu visi trys prezidento lenktynių lyderiai balsavo rinkimų apylinkėse, praneša RIA Novosti.

  Prezidento rinkimai vyksta Ukrainos teritorijoje sekmadienį. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, rinkėjų apylinkėse dalyvavimas rinkimuose, remiantis informacija 15:00, sudarė 45,22 procento.

  Zelenskis pergalės atveju keliaus po regioną

  Prezidento lenktynių lyderis, aktorius Vladimiras Zelenskis atidavė savo balsą rinkimuose ir pažadėjo, kad pergalės atveju jis pirmiausia aplankys šalies regionus.

  "Šis kandidatų skaičius rodo, kad mūsų šalyje yra demokratijos suklestėjimas. Puiku, kad turime tokią laisvą šalį, ir kuo daugiau kandidatų, tuo laisvesnė visuomenė, tuo laisvesnis pasirinkimas", — pažymėjo Zelenskis televizijos kanalo "112 Ukraina" eteryje.

  Pasak jo, visų pirma jis yra susirūpinęs dėl to, kas vyksta šalyje, todėl tarptautiniai vizitai nebus pirmaeiliai.

  Кандидат в президенты Украины, актер Владимир Зеленский во время голосования на выборах, 31 марта 2019
  © Sputnik / Стрингер
  Vladimiras Zelenskis atidavė savo balsą Ukrainos prezidento rinkimuose

  Tymošenko: tikiu nauju istoriniu žingsniu link taikos

  Advokatė Zuzana Čaputova
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Partijos "Batkyvščina" lyderė, Ukrainos prezidento lenktynių dalyvė Julija Tymošenko aplankė rinkimų apylinkę kartu su vyru Aleksandru, kuris priminė, kad išvakarėse prezidento rinkimuose Slovakijoje pirmą kartą laimėjo moteris.

  Balsavusi Tymošenko išreiškė įsitikinimą, kad šiandien tautiečiai balsuoja už pokyčius šalyje.

  "Aš atėjau balsuoti už Ukrainą. Ukraina šiandien pasuko laikrodžio rodykles valanda į priekį. Tikiu, kad mes taip pat žengiame žingsnį žydinčios Ukrainos link. Tikiu, kad šiandien prasideda naujas istorinis judėjimas link taikos", — pareiškė Tymošenko "Penktojo kanalo" eteryje.

  Лидер партии Батькивщина Юлия Тимошенко во время выборов президента Украины, 31 марта 2019
  © Sputnik / Стрингер
  Partijos "Batkivščina" lyderė Julija Tymošenko balsuoja Ukrainos prezidento rinkimuose

  Porošenko patiko, kaip surengti rinkimai

  Dabartinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenko taip pat balsavo valstybės vadovo rinkimuose, jis atidavė balsą Kijevo Karininkų rūmų rinkimų apylinkėje.

  "Šiandien balsavau už Ukrainą, taip pat kaip ir visa mano šeima ir absoliuti dauguma ukrainiečių", — pažymėjo Porošenko ir pridūrė, kad rinkimai buvo gerai organizuoti, vaizdo įrašas pasirodė jo Facebook paskyroje.

  Neapsiėjo be pažeidimų

  Kandidatas į Ukrainos prezidento postą, deputatas iš "Radikalios partijos" Olegas Liaško balsavimo metu parodė savo biuletenį prieš televizijos kameras ir rinkėjus.

  Prezidento rinkimai Ukrainoje
  © Sputnik / Стрингер

  Kaip pažymėta Ukrainos rinkėjų komiteto puslapyje, Liaško poelgis pažeidžia įstatymą: balsavimas prezidento rinkimuose yra slaptas. Pagal šalies Baudžiamąjį kodeksą, sąmoningas balsavimo slaptumo pažeidimas prezidento rinkimuose baudžiamas bauda nuo vieno šimto iki trijų šimtų neapmokestinamų piliečių pajamų minimumų, pataisos darbais ar net laisvės apribojimu.

  2019 metų Ukrainos prezidento rinkimuose dėl vadovo posto varžosi rekordinis kandidatų skaičius — 39. Apklausų duomenimis, pirmauja aktorius Vladimiras Zelenskis — dar likus savaitei iki rinkimų jo reitingas viršijo 30 procentų; dabartinį prezidentą Petrą Porošenko pasirengę paremti apie 17 procentų piliečių, Partijos "Batkyvščina" lyderę Juliją Tymošenko — 12,5 procento.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Šeši Seimo nariai dalyvaus Ukrainos prezidento rinkimų stebėjimo misijoje
  Ukrainos prezidentas pavadino Putiną savo "pagrindiniu oponentu" rinkimuose
  Ukrainos policija saugos rinkimų apylinkes visą parą
  DLR parengė Ukrainos prezidentui "Judo ordiną"
  Tegai:
  Julija Tymošenko, Vladimiras Zelenskis, prezidento rinkimai, Ukraina

  Svarbiausios temos