20:52 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  96

  CRK duomenimis, nė vienas iš kandidatų nesurinko reikiamo balsų skaičiaus per pirmąjį turą, o pirmauja kandidatas į prezidentus Vladimiras Zelenskis

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Pramogų pasaulio atstovas Vladimiras Zelenskis pagal pirmojo Ukrainos prezidento rinkimų turo rezultatus pirmauja surinkęs 30,22% balsų, dabartinį prezidentą Petro Porošenko palaiko 16,65% piliečių, partijos "Batkyvščina" lyderę Juliją Tymošenko — 13,13% rinkėjų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos CRK.

  "Opozicijos platformos — už gyvybę" lyderis Jurijus Boiko užima ketvirtą vietą, jį palaiko 11,48% rinkėjų.

  Prezidento rinkimai Ukrainoje vyko sekmadienį, kovo 31 dieną. CRK duomenimis, nė vienas iš kandidatų nesurinko reikiamo balsų skaičiaus per pirmąjį turą, o pirmauja kandidatas į prezidentus Vladimiras Zelenskis.

  Dėl šanso patekti į antrąjį turą varžosi dabartinis prezidentas Petro Porošenko ir partijos "Batkyvščina" lyderė Julija Tymošenko. Kol kas Porošenko pirmauja daugiau nei 3% balsų.

  Porošenko sakė, kad rinkimai vyko pagal ESBO standartus. Pati organizacija nepateikė savo įvertinimų. Savo ruožtu Julijos Tymošenko būstinė apkaltino Ukrainos saugumo tarnybą dėl falsifikacijų ir provokacijų rinkimuose, o pati politikė neatmeta galimybės užginčyti balsavimo rezultatus.

  Kandidatas į Ukrainos prezidentus Jurijus Boiko taip pat pranešė apie pažeidimus rinkimų kampanijoje. Ukrainos CRK teigė, kad balsavimo metu rimtų pažeidimų nenustatyta. Tačiau, anot Vidaus reikalų ministerijos, nuo 22:00 valandos policija užregistravo daugiau kaip 2,1 tūkst. pranešimų apie pažeidimus balsuojant prezidento rinkimuose, pradėtos 39 baudžiamosios bylos.

  Pirmą kartą rinkimuose nedalyvavo stebėtojai iš Rusijos. Maskva mano, kad Kijevo atsisakymas leisti Rusijos Federacijos atstovams stebėti rinkimus kelia abejonių dėl viso rinkimų proceso teisėtumo ir galimybės pripažinti balsavimo rezultatus. Be to, dėl rinkimų apylinkių uždarymo Rusijoje, taip pat dėl ​​atsisakymo surengti rinkimus Kijevo nekontroliuojamoje Donbaso teritorijoje, 7-10 milijonų Ukrainos piliečių negalėjo balsuoti.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  JAV tikisi skaidrių Ukrainos prezidento rinkimų
  Šeši Seimo nariai dalyvaus Ukrainos prezidento rinkimų stebėjimo misijoje
  Ukrainos prezidentas pavadino Putiną savo "pagrindiniu oponentu" rinkimuose
  Ukrainos policija saugos rinkimų apylinkes visą parą
  Tegai:
  Vladimiras Zelenskis, kandidatai į prezidentus

  Svarbiausios temos