04:25 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  78

  Europos Sąjungos manymu, nė vienas kandidatas nėra prioritetinis, pageidaujamas ir mylimas, nes jie visi turi didelių trūkumų, teigia Europos Parlamento deputatas

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Europos Sąjunga priims bet kokį Ukrainos prezidento rinkimų rezultatą, jei nebus "tragiškų sukčiavimų, smurto ar rinkėjų papirkimo", teigia Europos Parlamento narys iš Latvijos Miroslavas Mitrofanovas, praneša RIA Novosti.

  Ukrainos prezidento rinkimai vyko sekmadienį. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pareiškė, kad nė vienas iš kandidatų nesurinko reikiamo 50 procentų balsų skaičiaus, kad laimėtų pirmajame ture, todėl įvyks antrasis turas.

  VRK duomenimis, po 60,28 procento protokolų apdorojimo, pirmauja aktorius Vladimiras Zelenskis su 30,36 procento balsų rezultatu. Dabartinį valstybės vadovą Petro Porošenko per pirmąjį rinkimų turą palaikė 16,40 procento piliečių, partijos "Batkyvščina" lyderę Juliją Tymošenko — 13,08 procento. "Opozicijos platformos — už gyvybę" lyderis Jurijus Boiko užima ketvirtąją vietą, jis surinko 11,58 procento balsų.

  "ES priims bet kokį rinkimų Ukrainoje rezultatą, jei nebus katastrofiškų sukčiavimų, smurto ar akivaizdaus rinkėjų papirkimo", — pirmadienį "RIA Novosti" pasakė europarlamentaras.

  Pasak jo, ES žinoma, kad už Zelenskio "stovi tam tikras oligarchas".

  "Ir jie išsamiai aptaria visus situacijos privalumus ir trūkumus. Europos Sąjungos požiūriu, nė vienas kandidatas nėra prioritetinis, pageidaujamas ir mylimas, nes jie visi turi didelių trūkumų", — nurodė EP deputatas.

  Kalbant apie Porošenko perrinkimo galimybę, jis mano, kad jei dabartiniam prezidentui "dabar pavyks sudominti tuos, kurie pasitraukė iš balsavimo pirmajame ture, kad jie pakviestų savo rinkėjus balsuoti už jį, tada jam bus pakankamai balsų".

  "Klausimas yra kitas: ar šie žmonės eis į tokį sandorį ir ko jie pareikalaus už tai? Ir kiek sugadinti Porošenko ir Tymošenko santykiai, kad būtų galima derėtis dėl tokio sandorio?" — pasakė EP deputatas.

  Pirmą kartą šiuose rinkimuose nedalyvavo stebėtojai iš Rusijos. Maskva mano, kad Kijevo atsisakymas leisti Rusijos Federacijos atstovams stebėti rinkimus kelia abejonių dėl viso rinkimų proceso teisėtumo ir galimybės pripažinti balsavimo rezultatus. Be to, dėl rinkimų apylinkių uždarymo Rusijoje, taip pat dėl ​​atsisakymo surengti rinkimus Kijevo nekontroliuojamoje Donbaso teritorijoje, 7-10 milijonų Ukrainos piliečių negalėjo balsuoti.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Ukrainos prezidentas pavadino Putiną savo "pagrindiniu oponentu" rinkimuose
  Šeši Seimo nariai dalyvaus Ukrainos prezidento rinkimų stebėjimo misijoje
  JAV tikisi skaidrių Ukrainos prezidento rinkimų
  Tegai:
  Europos Parlamentas, ES, Ukraina

  Svarbiausios temos