10:30 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
  58

  Geriausias variantas yra pasitraukimas iš ES, išlaikant Britanijos narystę Muitų sąjungoje, tačiau ir jis negavo balsų daugumos

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Britų Parlamentas vėl nepateikė aiškios pirmenybės nė vienam iš keturių "Brexit" variantų, geriausias variantas išlieka pasitraukimas iš ES, išlaikant Britanijos narystę Muitų sąjungoje, praneša RIA Novosti, remdamasi pirmadienio vakare vykusio balsavimo rezultatais.

  Antrą kartą iš eilės parlamentarai nesugebėjo susitarti dėl nors vieno hipotetinio tolesnių veiksmų varianto. Kovo 29 dieną jie trečią kartą atmetė ministrės pirmininkės Terezos Mei pasiūlytą susitarimą su ES. Tuo tarpu iki balandžio 12 dienos Didžioji Britanija turi pateikti ES savo veiksmų planą arba tą dieną palikti Sąjungą.

  Pirmadienio vakare deputatai surengė antrąjį balsavimo raundą, jie balsavo už scenarijus, kurie paskutinį kartą buvo populiariausi, tačiau šį kartą nė vienas scenarijus negavo balsų daugumos.

  Už scenarijų, numatantį Britanijos pasitraukimą iš ES su susitarimu ir narystės Muitų sąjungoje išsaugojimu, balsavo 273 deputatai, prieš — 276.

  Antrasis populiariausias scenarijus — tas, kuris numato pateikti bet kokį susitarimą su ES į Britanijos referendumą. Už jį balsavo 280 deputatų, prieš — 292.

  Scenarijų, numatantį Britanijos narystę ir Europos laisvosios prekybos asociacijoje, ir Europos ekonominėje erdvėje, palaikė 261 deputatas, o prieš balsavo 282.

  Pagaliau, ketvirtasis variantas numatė suteikti Parlamentui papildomas teises, kurios leistų jam įpareigoti Vyriausybę prašyti ES pratęsti "Brexit" terminą, jei susitarimas nebus suderintas likus dviem dienoms iki "Brexit" (tai yra, iki balandžio 12 dienos). Jei Briuselis nepriims šių sąlygų, Parlamentas turės pasirinkti tarp "Brexit" paraiškos atšaukimo ir išstojimo iš ES be susitarimo. Už šį variantą balsavo 191 parlamento narys, prieš — 292.

  Antradienį Vyriausybė dar kartą aptars situaciją. Neatmetama galimybė, kad trečiadienį Parlamente vyks trečiasis balsavimo turas. Premjerės kanceliarija taip pat neatmetė galimybės, kad Mei artimiausiomis dienomis ketvirtą kartą gali pasiūlyti balsuoti už susitarimą su ES.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  Dar šia tema

  Britų Parlamentas atmetė visus alternatyvius "Brexit" susitarimo variantus
  EK iš Britanijos Parlamento laukia teigiamo balsavimo dėl "Brexit"
  Londone kursuoja autobusas su ES piliečius konsultuojančiais teisininkais
  Britų parlamentas trečiąkart atmetė Mei "Brexit" sutartį
  Tegai:
  Didžioji Britanija, Brexit

  Svarbiausios temos