20:01 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Dujos, archyvinė nuotrauka

  Vokietija atskleidė derybų dėl dujų tranzito iš Rusijos per Ukrainą detales

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  Kaip anksčiau minėjo Maskva, Rusija neleis primesti jai nepelningų sutarties sąlygų

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Tęsiamos derybos dėl būsimo Rusijos dujų tranzito per Ukrainą, būtina rasti sprendimą, kuris gerbtų visų dalyvių interesus, praneša RIA Novosti su nuoroda į Vokietijos ekonomikos ir energetikos ministeriją.

  Anksčiau Vokietijos ministerija patvirtino, kad ministras Pėteris Altmajeris balandžio 3 dieną atvyks į Rusiją. Vizito metu planuojama atidaryti gamyklą "Daimler" Maskvos apskrityje. Taip pat neatmetama, kad Altmajeris surengs dvišales derybas su Rusija.

  Vokietijos ekonomikos ministerija taip pat pažymėjo, kad Berlyno pozicija projekto "Nord Stream-2" atžvilgiu išlieka aiški.

  "Tai komercinis projektas, kuriame turėtų būti atsižvelgta į teisėtus Ukrainos interesus. Štai kodėl ministras Altmajeris parengė dirvą vizitams į Ukrainą ir Rusiją, siekiant surengti tiesiogines derybas tarp Rusijos, Ukrainos ir Europos Komisijos", — "RIA Novosti" cituoja Vokietijos departamento pranešimą.

  Rusijos ir Ukrainos tranzito sutartis baigiasi šių metų pabaigoje, naujas susitarimas dar nesudarytas. Rusijos, Ukrainos ir Europos Sąjungos atstovai šį klausimą aptarė sausio mėnesio pabaigoje Briuselyje, tačiau, kaip ir buvo tikėtasi, nepasiekė susitarimo. Kitas derybas šiuo klausimu planuojama surengti gegužės mėnesį.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad ji neleis sudaryti jai nepelningos sutarties. Be to, Rusijos Federacijos energetikos ministerijos vadovas Aleksandras Novakas teigė, kad tranzitas per Ukrainą dabar Rusijai kainuoja kur kas daugiau nei tiekimas kitais maršrutais.

  Anksčiau Novakas pabrėžė, kad dabar Ukrainos dujų transportavimo sistema yra nusidėvėjusi ir reikalauja didelių investicijų. Tuo tarpu tokie projektai kaip "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream" projektuojami naudojant pačias moderniausias technologijas, o dujų transportavimas per dabartinį "Nord Stream" kainuoja vartotojams beveik dvigubai pigiau nei maršrutu per Ukrainą.

  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams
  © Sputnik /
  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams

  Dar šia tema

  "Naftogaz" vadovas pareiškė, kad Vokietija palieka Ukrainą be dujų tranzito
  Anglijos teismas sustabdė "Gazprom" ir "Naftogaz" bylos nagrinėjimą
  Ukraina pasiūlė Vengrijai planą dujų tranzito iš Rusijos nutraukimo atveju
  Ukraina pareiškė, kad smarkiai išaugo Rusijos dujų tranzitas
  Tegai:
  dujų tranzitas, Ukraina, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos