19:33 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  NATO kariniai laivai, archyvinė nuotrauka

  NATO pažadėjo apsaugoti Ukrainos laivus Kerčės sąsiauryje

  © Lietuvos kariuomenė
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (55)
  7801

  Šiuo tikslu planuojama stiprinti žvalgybą ir padidinti NATO šalių laivų skaičių Juodojoje jūroje

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. NATO žada užtikrinti saugų Ukrainos laivų judėjimą Kerčės sąsiauriu, sakė JAV atstovė Aljanse Kay Bailey Hutchison, praneša RIA Novosti.

  Kerčės sąsiauryje sulaikyti Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
  Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Šiuo tikslu planuojama stiprinti žvalgybą ir padidinti NATO šalių laivų skaičių Juodojoje jūroje.

  Pasak jos, tikimasi, kad atitinkamas sprendimų paketas bus priimtas derybose tarp Aljanso šalių užsienio reikalų ministrų Vašingtone balandžio 3-4 dienomis.

  Savo ruožtu vyresnysis Valstybės departamento pareigūnas teigė, kad šios priemonės yra tik atsakas į iššūkius, su kuriais susiduriama NATO regione.

  "Ne tik dėl incidento Kerčės sąsiauryje, bet ir dėl to, kad manome, jog Rusija kelia grėsmę Aljansui ne tik Šiaurėje, bet ir visame Rytų regione", — sakė jis.

  Incidentas Kerčės sąsiauryje

  2018 metų lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną ir ilgą laiką pavojingai manevravo, nereaguodami į teisėtus Rusijos pasieniečių reikalavimus.

  Vėliau pažeidėjai buvo sulaikyti, pradėta baudžiamoji byla. Pažymima, kad tarp Ukrainos jūrininkų buvo Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnai.

  Ukrainoje sulaikytieji laikomi "karo belaisviais", tuo tarpu FSB pabrėžė, kad Ukrainos piliečiai buvo suimti už Rusijos teisės pažeidimus, todėl tokie pareiškimai yra nepagrįsti. Be to, Maskva ir Kijevas nėra karo padėtyje.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino Ukrainos lyderio Petro Porošenko suplanuota provokacija, susijusia su jo žemu reitingu rinkimų išvakarėse.

  Europos Sąjunga vėl atsisakė pripažinti Krymo referendumo rezultatus >>

  Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prisijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai balsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (55)

  Dar šia tema

  Putinas schemomis paaiškino Merkel ir Makronui incidentą Kerčės sąsiauryje
  Po incidento Kerčės sąsiauryje JAV Ukrainai skirs 10 milijonų dolerių
  Rusija sutinka, kad Vokietija ir Prancūzija įvertintų laivybą Kerčės sąsiauryje
  Tegai:
  Juodoji jūra, žvalgyba, NATO

  Svarbiausios temos