08:03 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Teigiama, kad Ukraina pasirašė susitarimą su įmonėmis iš Prancūzijos, Nyderlandų, Italijos ir Belgijos

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Ukrainos kompanija "Naftogaz" pareiškė, kad kuriama darbo grupė su penkiais pagrindiniais Europos operatoriais, suinteresuotais valdyti Ukrainos dujų transportavimo sistemą. Apie tai praneša kompanijos spaudos tarnyba socialiniame tinkle Twitter.

  Be to, susitarimą pasirašė bendrovės "Ukrtransgaz" ir "Ukrainos magistraliniai dujotiekiai".

  "Naftogaz" duomenimis, nepriklausomo Ukrainos dujų transportavimo sistemos operatoriaus kūrimo ir sertifikavimo procesą lydės Prancūzijos ("GRT Gaz"), Nyderlandų ("Nederlandse Gasunie"), Italijos ("SNAM") ir Belgijos ("Eustream" ir "Flyxys") ekspertai. Prireikus, jie teiks konsultacijas.

  Anksčiau ekspertas energetikos srityje Dmitrijus Maruničas pažymėjo, kad Ukrainos dujų transportavimo sistema visiškai nedomina užsienio pirkėjų. Be to, jei bus paleisti alternatyvūs Rusijos dujų tranzito maršrutai, Kijevas susidurs su problemomis.

  Maruničo manymu, investuotojų, norinčių investuoti į Ukrainos dujų transportavimo sistemą, iš esmės nėra.

  Dujų tranzito per Ukrainą klausimas

  Šių metų sausį Briuselyje įvyko trišalis Rusijos, Ukrainos ir Europos Komisijos susitikimas dėl dujų tranzito po 2019 metų, pasibaigus "Gazprom" ir "Naftogaz" dujų tranzito sutarties galiojimo terminui.

  Šalys nepasiekė konkrečių susitarimų, tačiau EK pateikė keletą pasiūlymų dėl būsimos sutarties. Pavyzdžiui, ji pasiūlė pasirašyti sutartį ilgesniam nei dešimties metų laikotarpiui.

  Rusijos valdžia ne kartą pažymėjo, kad tranzitas per Ukrainos teritoriją tęsis, jei jis bus naudingas ekonominiu požiūriu. Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas pabrėžė, kad naujoji sutartis turėtų būti komerciškai patraukli, o maršrutas turėtų būti konkurencingas.

  Tuo tarpu Rusijos energetikos ministerijos vadovas pažymėjo, kad dabar dujų tranzitas per Ukrainos teritoriją apsieina daug brangiau nei kituose maršrutuose, o kaimyninės šalies dujų transportavimo sistema yra nusidėvėjusi ir reikalauja didelių investicijų.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" pranešė apie savo pasirengimą sumažinti ieškinio "Gazprom" sumą
  "Naftogaz" teigia, kad laimėjo ginčą su Rusija dėl aktyvų Kryme
  "Naftogaz" pareiškė apie visiško dujų tranzito praradimo riziką
  "Naftogaz" vadovas pareiškė, kad "Gazprom" panaikina dujų tranzitą per Ukrainą
  Tegai:
  dujos, ES, Ukraina

  Svarbiausios temos