04:38 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  92

  ETPA pripažino, kad Maskvos priemonės sukėlė finansinių sunkumų: teko įšaldyti 9% organizacijos biudžeto, deficitas sudarė 1,5 mln. eurų

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Europos Tarybos generalinis sekretorius Torbjornas Jaglandas, kalbėdamas Europos Tarybos vietos ir regionų valdžios institucijų kongreso nariams (CEMEX), atkreipė dėmesį į visų Tarybos šalių delegacijų lygių teisių svarbą, tačiau paragino Rusijos Federaciją sumokėti įnašus į organizacijos biudžetą, praneša RIA Novosti.

  "Manau, kad būtina pripažinti visų delegacijų lygias teises ir pareigas, visas valstybes nares (Europos Tarybą), tačiau reikia, kad Rusijos Federacija sumokėtų savo įnašus", — sakė jis.

  Kalba buvo transliuojama organizacijos interneto svetainėje.

  "Sprendimas dar nepriimtas, todėl turime būti pasirengę galimam nepalankiam scenarijaus vystymuisi ir turėsime peržiūrėti savo biudžetą", — pridūrė jis.

  Rusija ir Europos Taryba išgyvena sunkų laikotarpį. 2014–2015 metais konfliktas paaštrėjo, kai Rusijos parlamentarai neteko daugybės teisių dėl įvykių Kryme. Maskva pareiškė, kad neįmanoma dirbti tokiomis sąlygomis, ir atsisakė dalyvauti susitikimuose.

  2017 metų birželio mėnesio pabaigoje priešprieša sustiprėjo. Maskva įšaldė dalį įmokų į organizacijos biudžetą, kol bus visiškai atkurti delegacijos įgaliojimai Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA). Kita vertus Rusija toliau dirbo rengdama konvencijos dokumentus.

  ETPA pripažino, kad Maskvos priemonės sukėlė finansinių sunkumų: teko įšaldyti 9% organizacijos biudžeto, deficitas sudarė 1,5 mln. eurų.

  Jaglandas teigė, kad jei šalis dvejus metus nemoka įmokų, įstatymų nustatyta įstaiga — Ministrų komitetas — gali apsvarstyti galimybę ją pašalinti iš organizacijos. Rusijos atveju šis laikotarpis baigiasi 2019 metų birželio pabaigoje.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  Puškovas pakomentavo ET generalinio sekretoriaus grasinimus Rusijai
  Kubilius sieks ET sekretoriaus posto, kad Lietuvą apsuptų "demokratiškos kaimynės"
  ET sekretorius pareiškė apie krizę dėl to, kad Rusija prarado balsavimo teisę ETPA
  Europos Taryba svarsto galimybę atšaukti sankcijas Rusijai
  Tegai:
  finansai, Maskva

  Svarbiausios temos