06:30 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Zukerbergas pažymėjo, kad negali garantuoti, jog Facebook galės visiškai sustabdyti kišimąsi į būsimus rinkimus, tačiau sakė, kad bendrovė stengsis padaryti viską, kas įmanoma, kad sustiprintų socialinio tinklo apsaugą

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Facebook vadovas Markas Zukerbergas pareiškė, kad bendrovė atsižvelgė į 2016 metų JAV prezidento rinkimų patirtį ir pasiruošė 2020 metų rinkimams, kad užkirstų kelią "kišimuisi iš užsienio", rašo RIA Novosti.

  "Pagal 2016 metų rezultatus, kai nebuvome pasiekę tinkamo apsaugos lygio, mes daug ko išmokome. Manau, kad šiuo metu turime pažangiausias apsaugos sistemas, palyginti su kitomis kompanijomis ir pasaulio šalių vyriausybėmis, tam, kad nebūtų panaudota taktika, kurią Rusija panaudojo 2016 metais ir dabar bando paveikti kitas šalis", — interviu kanalui "ABC" sakė Zukerbergas.

  Be to, jis pažymėjo, kad negali garantuoti, jog Facebook galės visiškai sustabdyti kišimąsi į būsimus rinkimus, tačiau sakė, kad bendrovė stengsis padaryti viską, kas įmanoma, kad sustiprintų socialinio tinklo apsaugą.

  Facebook anksčiau pateko į JAV politinį skandalą. Žiniasklaida pranešė, kad kompanija "Cambridge Analytica", kuri rinkimų kampanijos metu bendradarbiavo su JAV prezidentu Donaldu Trampu, neteisėtai gavo 50 mln. Facebook naudotojų duomenis.

  Remiantis surinktais duomenimis, analitikai įvertino rinkėjų politinius prioritetus ir rodė jiems reklamą, kuri tiesiogiai atitiko jų interesų sritį.

  Vėliau paaiškėjo, kad nuotėkis galėjo paveikti 87 mln. vartotojų. Be to, 2016 metų rinkimų JAV vadinamoje Rusijos "įsikišimo" byloje bendrovės vadovas Markas Zukerbergas buvo apklaustas kaip liudytojas.

  Visų pirma bendrovė buvo kritikuojama už tai, kad jos saugumo politika leido vartotojams įsikišti į rinkimus.

  Anksčiau Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Kremlius laiko kaltinimus Rusijos Federacijai kišimusi į JAV rinkimus nepagrįstais.

  Dar šia tema

  Džimas Keris panaikino savo Facebook dėl "Rusijos kišimosi" į JAV rinkimus
  Trampas paragino užbaigti "Rusijos kišimosi" tyrimą
  Britanijos vyriausybė pripažino, kad neturi Rusijos "kišimosi" įrodymų
  Tegai:
  rinkimai, Facebook

  Svarbiausios temos