11:44 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  97

  Geraščenko viliasi, kad jos politiniai oponentai taip pat atkreips dėmesį į klaidingos informacijos skleidimą

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Pirmoji Aukščiausiosios Rados pirmininko pavaduotoja, "Petro Porošenko blokas" frakcijos narė Irina Geraščenko prisipažino, jog paskelbė netikrą naujieną apie tai, kad teisės į kandidato Vladimiro Zelenskio vaizdo įrašą priklauso Rusijos bendrovei.

  Tai ji paskelbė savo Facebook puslapyje.

  ""Fake'us" trinu ir pripažįstu, jei buvo "fake'as". Būčiau labai laiminga, jei ir oponentai laikytųsi šios auksinės taisyklės... Aš prieš netikras žinias", — parašė Geraščenko.

  Anksčiau Zelenskis nusiuntė dabartiniam Ukrainos prezidentui Petro Porošenko vaizdo įrašą, kuriame paskelbė, jog pritaria debatams, jei jie įvyks Kijevo stadione "Olimpiyskij" ir kandidatai pirmiausia atliks medicininę apžiūrą dėl alkoholio ir narkotikų kiekio kraujyje.

  Pasak "RIA Novosti", po to Geraščenko paviešino Facebook ekrano kopiją, kuri neva įrodė, jog teisės į šį Zelenskio vaizdo įrašą priklauso Rusijos kompanijai "Kedoo Entertainment Russia". Vėliau pranešimas buvo pašalintas iš vicepirmininkės puslapio.

  Ukrainos prezidento rinkimai

  Pirmasis balsavimo turas įvyko kovo 31 dieną. Nė vienas iš kandidatų nesurinko reikiamo balsų skaičiaus, kad laimėtų pirmajame ture.

  Porošenko pareiškė, kad rinkimai buvo laisvi ir atitiko ESBO standartus, tačiau pati organizacija dar nepateikė savo renginio įvertinimo. Ukrainos policija gavo daugiau kaip 2,6 tūkstančio pranešimų apie pažeidimus, pradėtos 61 baudžiamosios bylos.

  Nepripažintose Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikų teritorijose Ukrainos prezidento rinkimai nebuvo surengti. Be to, Rusijoje gyvenantys Ukrainos piliečiai negalėjo balsuoti už būsimo valstybės vadovo kandidatūrą.

  Pirmą kartą rinkimuose nebuvo stebėtojų iš Rusijos. Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad dėl to kyla abejonių dėl rinkimų proceso teisėtumo ir galimybės pripažinti balsavimo rezultatus.

  Antrasis prezidento rinkimų turas vyks balandžio 21 dieną.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Zelenskis ir Porošenko pateko į antrąjį prezidento rinkimų turą
  Ukrainos VRK paskelbė galutinius pirmojo prezidento rinkimų turo rezultatus
  Suskaičiavus 40 proc. balsų, Ukrainos prezidento rinkimuose pirmauja Zelenskis
  Porošenko pasirašė metinę Ukrainos bendradarbiavimo su NATO programą
  Tegai:
  fake news, Vladimiras Zelenskis, prezidento rinkimai, Ukraina

  Svarbiausios temos