21:15 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  63

  Žurnalisto gynėjas patvirtino, kad gavo pranešimą. Apie kardomąją priemonę bus paskelbta pirmadienį

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Žurnalisto Kirilo Višinskio advokatas Andrejus Domanskis įtariamas nelegaliu negyvenamojo namo privatizavimu rezervato "Senovės Kijevas" teritorijoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos generalinės prokuratūros atstovą spaudai Andrejų Lysenko.

  Advokatas patvirtino gavęs pranešimą. Pasak jo, jis yra įtariamas nusikaltimų, numatytų Ukrainos Baudžiamojo kodekso 233 ir 209 straipsniuose — "Neteisėtas privatizavimas" ir "Nusikalstamomis priemonėmis įgyto turto legalizavimas", padarymu. Pagal šiuos straipsnius numatoma bausmė nuo penkerių iki dvylikos metų laisvės atėmimo su turto konfiskavimu.

  Domanskis pareiškė, kad šia byla prokuratūra "iš esmės asocijuoja mane su mano klientu, juridiniu asmeniu, kurio interesams aš atstovavau". Jis pažymėjo, kad objektas buvo privatizuotas 2014 metais, o prokuratūra įtraukė bylą į Vieningą bylų bazę 2013 metais.

  "Nežinau, kaip tai paaiškinti, išskyrus tai, kad prokuratūra turi gebėjimų numatyti į priekį", — pasakė advokatas.

  Pirmadienį, balandžio 8 dieną, teismas paskelbs kardomąją priemonę Domanskiui.

  Anksčiau advokatas pranešė žiniasklaidai, kad gali būti sulaikytas, tačiau tiksliai nenurodė, dėl ko. Jis susiejo prieš jį nukreiptus veiksmus su Višinskio gynyba.

  Sausio mėnesį Ukrainos teisėsaugos institucijos Domanskio bute atliko kratą. Buvo išimtos bylos, kurioje jis dalyvavo kaip advokatas 2013 metais, medžiagos.

  Višinskio byla

  Portalo "RIA Novosti Ukraina" vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis buvo sulaikytas praėjusių metų gegužę netoli savo namų, Kijeve. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir Donecko bei Luhansko Liaudies Respublikų palaikymu. Jam gresia 15 metų kalėjimo.

  Višinskis laikomas Lukjanovko tardymo izoliatoriuje, areštas pratęstas iki gegužės 24 dienos.

  Viename iš teismo posėdžių žurnalistas kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną pagalbos, o taip pat pareiškė, kad yra pasirengęs atsisakyti Ukrainos pilietybės.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šią situaciją pavadino beprecedente, pareiškęs, kad Višinskis buvo suimtas "už tiesioginę profesinę veiklą". Maskva išsiuntė Kijevui protesto notas su reikalavimu nutraukti smurtą prieš žiniasklaidos atstovus.

  Kirilas Višinskis: netikiu Ukrainos teisingumu>>

  Ukrainos valdžios institucijų veiksmai taip pat kelia susirūpinimą ESBO. Organizacijos generalinis sekretorius Tomas Gremingeris, komentuodamas šią situaciją, pabrėžė, kad visos organizacijos šalys įsipareigojo sudaryti sąlygas, kuriomis žurnalistai galėtų vykdyti savo įsipareigojimus kitoje valstybėje, ir todėl valdžia turi laikytis tarptautinių standartų ir netrukdyti žiniasklaidai dirbti.

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  Žmogaus teisių gynėja prašo pagalbos Višinskiui
  Ukrainos prokuratūra baigė Višinskio bylos tyrimą
  Moskalkova pareiškė, kad Višinskio byloje reikia atlikti tarptautinį tyrimą
  Tegai:
  Ukraina, Kirilas Višinskis

  Svarbiausios temos