02:43 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  95

  Tai ne pirmas kartas, kai iškyla problemų išduodant NATO lėktuvams leidimus naudoti šalių oro erdvę skrydžių metu

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Bundesvero kariai negali naudoti Vokietijos ginkluotųjų pajėgų lėktuvų skrydžiams į Afganistaną, todėl jie turi eksploatuoti JAV karinio transporto lėktuvus C-17, praneša žurnalas "Spiegel".

  Leidinio duomenimis, panaši situacija susijusi su Azerbaidžano atsisakymu suteikti NATO leidimą skristi virš jo teritorijos. Įprastai Vokietijos karinės oro pajėgos skrenda virš Vidurinės Azijos teritorijos kas savaitę, vykdamos į Mazari Šarifo miestą Afganistano šiaurėje, kur dislokuojasi Bundesvero kariai.

  Pažymima, jog dėl to, kad Azerbaidžanas atsisakė leisti skristi per šalies oro erdvę, kovo pabaigoje Bundesvero lėktuvas turėjo atšaukti skrydį į Mazari Šarifą.

  Bundesvero ataskaitoje teigiama, kad daugelis Vokietijos oro pajėgų lėktuvų skrydžių "pristabdomi" iki balandžio pabaigos dėl nesutarimų su Azerbaidžanu. Kita vertus, Bundesvero operatyvinės vadovybės būstinė pareiškė, kad Bundesvero kareivių išvykimai ir atvykimai yra "užtikrinti", nes kaip alternatyva gali būti naudojami JAV karinių oro pajėgų lėktuvai, kurie, leidinio duomenimis, laikosi kito maršruto.

  Per daug pinigų: NATO "drambliai" nenori kovoti Rusijos fronte >>

  Leidinys pabrėžia, kad NATO lėktuvai anksčiau ne kartą susidūrė su problemomis gauti leidimus naudoti šalių oro erdvę skrydžių metu. Žurnalas primena, kad 2011 metais Iranas uždraudė Vokietijos kanclerės Angelos Merkel lėktuvui, kuris skrido į Indiją, skristi per šalies oro erdvę.

  Dar šia tema

  Vokietija investuoja 110 milijonų eurų į Lietuvos karinę infrastruktūrą
  Girti ir nebaudžiami: kodėl Baltijos šalių gyventojai toleruoja NATO karių išsišokimus
  Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvai dalyvauja pratybose Estijoje
  Vokietijos žiniasklaida palygino Bundesvero orlaivius su muziejaus eksponatais
  Tegai:
  NATO, kariniai lėktuvai, Afganistanas, Vokietija, JAV

  Svarbiausios temos