06:52 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  68

  Diplomatai pabrėžė, kad Britanijos leidinys iškreipė susitikimo tikslą ir aptartas temas

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Rusijos ambasada Londone savo Twitter paskyroje sureagavo į "The Mirror" straipsnį apie ambasadoriaus Aleksandro Jakovenko susitikimą su nukentėjusiu incidento metu Eimsberyje Čarliu Rouliu ir jo broliu Metju.

  ​Laikraštis paskelbė viršelyje jų nuotrauką su antrašte "Jūsų šalis nužudė mano draugę?"

  "Susitikimo tikslas buvo kitoks, klausimai — taip pat", — teigiama Rusijos diplomatinės atstovybės pranešime.

  Praėjusį savaitgalį ambasadorius susitiko su dviem britais ir atsakė į visus jų klausimus apie įvykius Eimsberyje, taip pat Solsberyje, kur praėjusių metų pradžioje buvo apnuodyti buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija.

  Kaip papasakojo Jakovenko, vyrai domėjosi, kas galėtų būti prisidėjęs prie kėsinimosi į Skripalių gyvybes ir ar iš tikrųjų Rusijoje galėjo būti pagaminta nervus paralyžiuojanti medžiaga "Novičiok", kuria neva buvo apnuodyti nukentėję Solsberyje.

  Jakovenko pabrėžė, kad "bet kuri laboratorija Europoje galėjo pagaminti nuodus". Jis pažymėjo, kad tokia medžiaga buvo gaminama Čekijoje ir JAV.

  Taip pat ambasadorius sakė, kad Eimsberyje apnuodytas Roulis neturi informacijos apie tyrimą ir apie savo gydymą — viską, ką žino nukentėjusysis, jis gavo iš Britanijos žiniasklaidos ir policijos žodžių.

  2018 metų liepą, praėjus keliems mėnesiams po incidento Solsberyje, britų policija pranešė apie incidentą Eimsberyje: "nežinoma medžiaga" buvo apnuodyti vyras ir moteris, jie buvo paguldyti į ligoninę sunkios būklės. Ponia Sturgess mirė, praėjus keturioms dienoms po apsinuodijimo. Jos pažįstamas Čarlis Roulis atgavo sąmonę.

  Vėliau Skotland Jardas pareiškė, kad nukentėjusieji apsinuodijo tokia pačia medžiaga kaip ir buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija.

  Tarptautinis skandalas dėl Skripalių apnuodijimo, kuris tęsiasi nuo praėjusių metų pavasario, kilo Londono iniciatyva, kuris ir toliau kaltina Rusiją dalyvavimu incidente, nepateikdamas jokių įrodymų. Apie Skripalių likimą niekas neaišku, visi Rusijos ambasados ​​bandymai gauti informaciją apie jų sveikatos būklę žlunga dėl Britanijos valdžios institucijų nenoro bendradarbiauti.

  Maskva kategoriškai neigia visus kaltinimus ir ne kartą siūlė Britanijai bendradarbiauti tyrime, tačiau šalis atsisakė.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Incidentas Eimsberyje nebuvo "Rusijos užpuolimas", teigia Londonas
  Skotland Jardas pareiškė, kad žmonės Eimsberyje buvo apnuodyti "Novičiok"
  Rusijos ambasada paragino Didžiąją Britaniją sustabdyti antirusišką kampaniją
  Tegai:
  "Skripalių byla", Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos