11:25 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  102

  Pasak Ukrainos deputato, incidentas įvyko galimų organizacijos taisyklių pakeitimų, leisiančių Rusijos delegacijai grįžti į Tarybą, svarstymo metu

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Rados deputatas Borislavas Bereza pareiškė, kad Vokietijos delegacija Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje įžeidė Ukrainos atstovus, praneša naujienų agentūra "Ukrinform".

  "Vokietijos atstovai keikėsi ant Ukrainos delegacijos. Be to, buvo ir nenorminės leksikos", — sakė jis.

  Incidentas įvyko neoficialiame Europos liaudies partijos frakcijos susitikime, kur buvo svarstomi galimi ETPA reglamento pakeitimai, kurie leistų Rusijos delegacijai grįžti į Asamblėją.

  "Vokiečiai buvo susierzinę ir įsižeidę, kad būtent ukrainiečiai vadovavo konfrontacijos judėjimui su jais (Rusija — Sputnik)", — pareiškė Ukrainos deputatas.

  Bereza pareiškė, kad Vokietijos delegacijos elgesys buvo įžeidžiamas.

  Rusijos ir ETPA santykiai

  Iš Rusijos delegacijos buvo atimta balsavimo teisė ir daugybė įgaliojimų PACE 2014 metais dėl padėties Ukrainoje ir Krymo prisijungimo prie Rusijos. Grąžinti Maskvai įgaliojimus buvo svarstoma du kartus, tačiau galutinis sprendimas nebuvo priimtas, o sankcijos buvo sugriežtintos.

  2017 metais Rusija atsisakė mokėti įmokas tol, kol visiškai bus atkurtos Rusijos teisės. Kartu Maskva nenustojo vykdyti savo įsipareigojimų.

  ETPA pripažino, kad be Rusijos įnašo organizacija patyrė finansinių sunkumų. Organizacijos generalinis sekretorius Torbjornas Jaglandas pareiškė, kad galimas Rusijos pasitraukimas iš Europos Tarybos galėtų tapti tikru sukrėtimu Europai.

  Interviu Sputnik radijui Strateginio planavimo instituto direktorius, politikos mokslų daktaras, profesorius Aleksandras Gusevas pareiškė, kad Rusijai svarbu išlaikyti savo poziciją Europos Taryboje, bet jei jos nenorima klausytis svarstant įvairius klausimus, tai, žinoma, "nėra ką ten veikti".

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  ET sekretorius pareiškė apie krizę dėl to, kad Rusija prarado balsavimo teisę ETPA
  Krymas atmetė ETPA reikalavimus dėl Kerčės sąsiaurio
  Tegai:
  Vokietija, Rusija, Ukraina, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos