23:42 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Akcijos prieš Brexit dalyvis

  Britanijoje priimtas įstatymas, užkertantis kelią "kietajam" "Brexit"

  © REUTERS / HANNAH MCKAY
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (116)
  65 0 0

  Naujasis dokumentas įpareigoja Vyriausybę prašyti atidėti šalies pasitraukimą iš Europos Sąjungos

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Didžiojoje Britanijoje įstatymo projektas, įpareigojantis Vyriausybę prašyti atidėti "Brexit", kad išvengtų pasitraukimo iš ES be susitarimo, gavo karališkąją sankciją — tapo įstatymu.

  Apie tai Didžiosios Britanijos Bendruomenių rūmai parašė savo Twitter paskyroje.

  Dokumentą parengė Britanijos parlamento žemesniųjų rūmų deputatų grupė iš įvairių partijų. Jai vadovavo Leiboristų partijos atstovas Ivetas Kuperas ir konservatorius Oliveris Letvinas. Pasak įstatymo autorių, tai suteikia galimybę "išvengti pasitraukimo iš ES be susitarimo katastrofos".

  "Gavęs abiejų parlamento rūmų pritarimą, įstatymo projektas gavo karališkąją sankciją. Vyriausybės pasiūlymas pagal įstatymą — dėl Britanijos išėjimo iš ES termino pratęsimo — bus svarstomas parlamente rytoj", — sakoma pranešime.

  "Brexit"  perkėlimo terminą pagal naująjį įstatymą nustatys Britanijos ministrė pirmininkė Teresa Mei. Anksčiau britų Vyriausybės vadovė jau paskelbė, kad ketina prašyti Briuselio perkelti terminą iš balandžio 12 dienos vėlesniam laikui.

  Vyriausybė pasisakė prieš šio įstatymo projekto priėmimą, nes Britanija mano, kad jis suriša rankas premjerei derybose su Europos Sąjunga.

  Britanija turėjo pasitraukti iš ES kovo 29 dieną, tačiau "Brexit" procesas užsitęsė dėl to, kad Britanijos parlamentas tris kartus atmetė Vyriausybės pasiūlymą dėl "Brexit" susitarimo .

  Anksčiau interviu Sputnik Radijui politologas Andrejus Suzdalcevas pabrėžė, kad tuomet, kai šalis pasitraukia iš Europos Sąjungos, jos įvaizdis patiria neįtikėtiną spaudimą. Politologo teigimu, atidėjimai "išvargino" Mei ir kenkia Vyriausybės ir visos šalies įvaizdžiui.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (116)

  Dar šia tema

  Junkeris: Europos Sąjungos kantrybė situacijoje su "Brexit" senka
  Britanijos deputatai vėl nesugebėjo susitarti dėl "Brexit" scenarijų
  Lietuvos kariuomenė užsienyje gyvenantiems tautiečiams siūlo užtikrintą ateitį tėvynėje
  Mei paprašė ES perkelti "Brexit" datą į birželio 30 dieną
  Tegai:
  Brexit, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos