17:45 2019 Rugpjūčio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Lamanšo sąsiauris

  Du lenkai bandė per Lamanšą karste pervežti migrantą

  © Sputnik / Александр Лыскин
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Prancūzijos teismas skyrė vežėjams 14 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, nes tokį pervežimo būdą palaikė "nederamu ir žeminamu"

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Du krovinių vežėjai iš Lenkijos bandė transportuoti Irako migrantą po Lamanšo sąsiauriu karste, už tai jie buvo nuteisti 14 mėnesių kalėjimo, praneša radijo stotis "RTL".

  Incidentas įvyko balandžio pradžioje.

  Patikrinimo metu prieš įvažiavimą į tunelį po Lamanšo sąsiauriu paaiškėjo, kad Lenkijoje įregistruotas furgonas pilnas karstų. Pasak dviejų automobilių vairuotojų, tušti karstai skirti pristatyti į ritualinę agentūrą Londone.

  Tačiau viename iš karstų teisėsaugos pareigūnai aptiko žmogų.  

  "Jis gulėjo kaip miręs, su sukryžiuotomis ant krūtinės rankomis. Tik jis pasirodė esąs gyvas, pakilo ir pradėjo kalbėti", — praneša radijo stotis.

  Paaiškėjo, kad vyras sumokėjo vežėjams, kad tie padėtų jam patekti į Britaniją.

  Dėl nepavykusio perkėlimo abu vairuotojai buvo nuteisti Prancūzijoje ir nubausti 14 mėnesių kalėjimo. Jiems skirta tokia griežta bausmė, nes prokuroras mano, kad karsto naudojimas pervežimui yra "nederamas ir žeminamas".

  Migrantai periodiškai imasi desperatiškų žingsnių, kad patektų į traukiančią juos dosniomis socialinėmis pašalpomis Jungtinę Karalystę: jie ir plaukia valtimis, ir slepiasi sunkvežimių kėbuluose ir netgi lėktuvų bagažo skyriuose.

  Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 2018 metais buvo užfiksuotas 71 bandymas neteisėtai laivu kirsti Lamanšo sąsiaurį (2017 metais tokių atvejų buvo 12). Iš viso 504 migrantai 2018 metais bandė kirsti Lamanšą, 276 iš jų pasiekė Didžiosios Britanijos krantus, 228 buvo sulaikyti Prancūzijos valdžios.

  Migrantai Europoje: iš kur ir link kur plaukia
  © Sputnik /
  Migrantai Europoje: iš kur ir link kur plaukia

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, iš kur migrantai dažniausiai atvažiuoja į Lietuvą ir kitas ES šalis
  Vilniuje sulaikyti trys Irako piliečiai ir vokietis
  Lietuva priėmė du migrantus iš Senegalo ir Nigerijos
  Tegai:
  migrantai, Lenkija, Prancūzija

  Svarbiausios temos