18:36 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  577

  Eksperto teigimu, Amerika dislokuoja savo karius užsienyje, nes JAV vyriausybėje yra daug žmonių, kuriems tai naudinga, tačiau saugumo klausimu tai niekuo nepagrįsti veiksmai

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. JAV kariuomenės atsargos pulkininkas Douglas McGregor "Fox News" sakė, kad amerikiečių karių dislokavimas Europoje niekuo nepagrįstas, o Rusija neketina pulti Europos.

  Pasak jo, nėra grėsmės, kad rusai užpuls Europą, o Kinija — Pietryčių Aziją, todėl nereikia dislokuoti amerikiečių karių užsienyje, siekiant sudaryti konfrontaciją su šiomis valstybėms.

  "Jokios Rusijos kariuomenės nesirenka prie Europos sienų tam, kad užpultų Vakarus ir užkariautų Europą. Nėra nieko panašaus. Jokios Kinijos kariuomenės nesidislokuoja Pietryčių Azijos pasienyje ar prie Korėjos sienos, norėdamos atakuoti Korėjos pusiasalį arba įsiveržti į Vietnamą ir Tailandą. Šių kariuomenių tiesiog nėra", — sakė McGregor.

  Jis taip pat pabrėžė, kad Amerikos karių dislokavimas yra naudingas tik siauram žmonių ratui, kuris iš to gauna didžiulį pelną.

  "Valdančioji klasė gauna pinigus iš grupių, turinčių specifinius interesus. Esami lobistai valdo milžiniškus pinigus ir mokės didžiules sumas žmonėms Kapitolijaus kalvoje, kad jie remtų bet kokius projektus, susijusius su karinio kontingento dislokavimu užsienyje. Karinis buvimas užsienyje — tai jų kasos aparatas", — pridūrė karininkas.

  Kartu McGregor pažymėjo, kad visi šie kariai, dislokuoti po visa pasaulį, galėtų ginti JAV sieną su Meksika, nes esami kontingentai negali susidoroti su migrantų antplūdžiu. Be to, jis pridūrė, kad migracija yra naudinga abiejų JAV partijų atstovams, nes jie migrantus vertina kaip savo būsimus rinkėjus.

  "Demokratai žiūri į pietus ir mato rinkėjus, kertančius sieną. Respublikonai bijo prarasti balsus, taigi jiems trūksta drąsos pasakyti "stop". Niekas neapsaugos šios sienos, nes šie žmonės jiems yra kaip nuolatinės diktatūros pagrindas ateityje", — sakė MacGregor .

  Karininkas taip pat pabrėžė, kad JAV vyriausybė nebegali visko atsukti atgal, nes kai tik jei pripažins, kad nereikia dislokuoti amerikiečių karių užsienyje, nebegalės pateisinti pernelyg didelio karinio biudžeto.

  Galingiausios pasaulio kariuomenės
  © Sputnik /
  Galingiausios pasaulio kariuomenės

  Dar šia tema

  "Business Insider" įvardijo geriausią NATO ginklą karui su Rusija
  Su savižudišku malonumu: Lenkija virsta tikėtinu mūšio lauku
  Ekspertas: Lietuvos ir JAV karinė sutartis — tik tuščias popiergalis
  Žiniasklaida sužinojo, kodėl vokiečių karius į Afganistaną gabena JAV lėktuvai
  Kas namie šeimininkas? Amerikiečiai Estijoje gali nesidrovėti
  Tegai:
  Europa, ES, "Rusijos grėsmė", JAV

  Svarbiausios temos