11:31 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (61)
  68

  Maskva pažymėjo, kad kolegos iš Europos "užmiršo" pagrindinį dalyką — pakeisti ETPA reglamentus, kad būtų išvengta sankcijų Rusijai

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) balandžio mėnesio sesijoje priėmė rezoliuciją, kurioje pirmą kartą nuo krizės pradžios paragino Rusiją sudaryti delegaciją ir sumokėti įnašą į Europos Tarybos biudžetą, praneša RIA Novosti.

  Dokumentą palaikė 105 iš 151 Parlamento narių, 30 pasisakė prieš, 16 susilaikė.

  Rezoliucijoje pažymima, kad jei Rusija nesumokės įnašo, tai gali lemti jos teisių į atstovavimą tiek PACE, tiek Europos Taryboje sustabdymą, jei ET Užsienio reikalų ministrų komitetas nuspręs taikyti Europos Tarybos Chartijos 9 straipsnį.

  ETPA taip pat paragino imtis "aktyvaus dialogo tarp visų suinteresuotų šalių" ir vengti, kad Rusija, kaip didžiausia valstybė organizacijoje, paliktų organizaciją, nes tai sukels "geopolitines pasekmes".

  Pasak "RIA Novosti", balsavimo metu parlamentarai nepritarė daugumai Ukrainos delegacijos pateiktų pakeitimų. Visų pirma, Kijevo atstovai pareikalavo, kad iš dokumento būtų pašalintas pasiūlymas Rusijai sudaryti delegaciją ETPA.

  Maskva pažymėjo, kad yra atvira dialogui su ETPA, tačiau priimta rezoliucija Rusijai nesuteikia jokių garantijų.

  "Dokumente nėra jokių garantijų, kad grįžusi į ETPA, Rusija susigrąžins visas savo teises, įskaitant teisę balsuoti, kuriomis nebus isteriškai abejojama Ukrainos ir Didžiosios Britanijos vadovaujama mažuma", — sako Rusijos Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Piotras Tolstojus.

  Be to, politikas pažymėjo, kad tokiu būdu ETPA "kelia ultimatumą": "sugrįžkite, sumokėkite pinigus, kitaip mes jus pašalinsime". Tolstojus priminė, kad su Rusija tokiais būdais kalbėti negalima.

  Federacijos tarybos narys Aleksejus Puškovas taip pat sukritikavo ETPA rezoliuciją. Senatorius rašė savo Twitter, kad tokių organizacijos pasiūlymų nepakanka, nes, visų pirma, Europos organizacija turėtų pakeisti taisykles, kurios šiuo metu leidžia taikyti sankcijas Rusijai.

  "Raginimą "sumokėkite pinigus ir atvažiuokite, o mes apmąstysime, ar vėl atimti jūsų teises" mes jau girdėjome anksčiau. To pakartoti nepavyks", — rašė Puškovas.

  2014 metais, atsižvelgiant į Krymo prijungimą ir įvykius Ukrainoje, iš Rusijos buvo atimta teisė balsuoti ETPA. Du kartus buvo svarstomas teisių grąžinimo Maskvai klausimas, tačiau galutinis sprendimas niekada nebuvo priimtas, o sankcijos buvo sugriežtintos. 2017 metais Maskva atsisakė mokėti įmokas, kol bus atkurtos Rusijos teisės.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (61)

  Dar šia tema

  ET sekretorius pareiškė apie krizę dėl to, kad Rusija prarado balsavimo teisę ETPA
  Krymas atmetė ETPA reikalavimus dėl Kerčės sąsiaurio
  Lietuva nuolat kuo nors kaltina Rusiją: Dūmos deputatas apie Kubiliaus reakciją
  Europos Tarybos generalinis sekretorius paragino Rusiją sumokėti įnašus
  ET generalinis sekretorius pavadino galimą Rusijos išėjimą sukrėtimu Europai
  Tegai:
  Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos