15:13 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  110

  Jis sulaikytas remiantis 2012 metais išduotu orderiu

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Britanijos policija suėmė "WikiLeaks" įkūrėją Džulianą Asandžą, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Jungtinės Karalystės teisėsaugos pareigūnus.

  Pažymima, kad Asandžas Ekvadoro ambasadoje, Londone, suimtas pagal 2012 metų birželio 29 dieną Vestminsterio magistratų teismo išduotą orderį "už neatvykimą į teismą".

  Policijos duomenimis, teisėsaugos pareigūnai buvo pakviesti į ambasadą, kai Ekvadoro valdžia atsisakė suteikti Asandžui diplomatinį prieglobstį. "WikiLeaks" įkūrėjas slėpėsi šios šalies ambasadoje nuo 2012 metų.

  Pasak agentūros, Britanijos užsienio reikalų ministras Džeremis Hantas (Jeremy Hunt) padėkojo Ekvadoro prezidentui Leninui Moreno už atsisakymą suteikti Asandžui prieglobstį ir už bendradarbiavimą su Britanijos valdžios institucijomis.

  Savo ruožtu Kremlius išreiškė viltį, kad bus gerbiamos visos "WikiLeaks" steigėjo teisės.

  Portalo "WikiLeaks" įkūrėjas Džulianas Asandžas išgarsėjo po kelių publikacijų, tarp jų apie JAV operacijas Afganistane ir Irake bei Gvantanamo kalėjimą.

  2010 metais, kai Amerikos valdžia ir specialiosios tarnybos susidomėjo jo veikla, jis atvyko į Švediją, tikėdamasis gauti prieglobstį, tačiau ten buvo apkaltintas "seksualiniais nusikaltimais", kurių pats nepripažįsta. Švedijos teismas paskelbė Asandžo tarptautinę paiešką, jis buvo sulaikytas Londone, bet vėliau paleistas už užstatą.

  Dar šia tema

  CŽV paneigė "WikiLeaks" paskelbtų dokumentų autentiškumą
  Švedijos prokurorė nutraukė Asandžo bylą dėl išprievartavimo
  Dingo "WikiLeaks" įkūrėjo Džuliano Asandžo Twitter paskyra
  Tegai:
  Didžioji Britanija, Džulianas Asandžas

  Svarbiausios temos