15:11 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  JAV paragino persvarstyti politiką Rusijos atžvilgiu

  © Sputnik / Алексей Никольский
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  6710

  JAV politikai ragina Vladimirą Putiną ir Donaldą Trampą paskelbti bendrą deklaraciją, kurioje būtų smerkiami branduoliniai ginklai ir branduolinis karas

  VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Buvęs JAV valstybės sekretorius Džordžas Šulcas, buvęs gynybos sekretorius Viljamas Peris ir buvęs senatorius Samuelis Nunas bendrame "The Wall Street Journal" straipsnyje paragino JAV prezidentą Donaldą Trampą peržiūrėti JAV politiką Rusijos atžvilgiu.

  Jalta, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Мокрушин

  Pasak politikų, Rusijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų santykiai pasiekė aklavietę, o tai gali sukelti pavojingą konfrontaciją ir virsti branduolinių ginklų naudojimu. Jie mano, kad artėjančios grėsmės lygis pastebimai viršija pavojų, kuris grėsė pasauliui šaltojo karo metu.

  Ekspertai tvirtina, kad Jungtinėms Valstijoms reikalingas naujas požiūris į santykius su Rusija, nes senas politinis kursas atgyvenęs, ir JAV Kongresas turėtų atlikti pagrindinį vaidmenį šiame procese.

  Politikai siūlo sukurti dviejų partijų Parlamento grupę, kuri vienu metu bus atsakinga už NATO stiprinimą ir už dialogo su Rusija atnaujinimą. Pasak jų, toks požiūris 1980-aisiais leido pagerinti santykius su TSRS ir sumažinti įtampos laipsnį, o vėliau leido ir visiškai baigti šaltąjį karą. Be to, politikai ragina Vladimirą Putiną ir Donaldą Trampą paskelbti bendrą deklaraciją, kurioje būtų smerkiami branduoliniai ginklai ir branduolinis karas.

  Jų nuomone, toks abiejų lyderių pareiškimas visam pasauliui paaiškins, kad, nepaisant įtampos santykiuose, šalys supranta savo atsakomybę ir būtinybę dirbti viso pasaulio saugumo labui. Be to, toks žingsnis galėtų paskatinti kitas branduolines valstybes sumažinti savo arsenalą.

  "Mums labai svarbu atnaujinti santykius su Rusija tose srityse, kuriose turime bendrus pagrindinius interesus, įskaitant tai, kaip sumažinti priklausomybę nuo branduolinių ginklų, neleisti jiems patekti į nestabilias rankas, užkirsti kelią jų naudojimui ir galiausiai atsisakyti jų kaip grėsmės visam pasauliui", — rašoma straipsnyje.

  Amerikos politikai taip pat ragina Putiną ir Trampą toliau plėtoti abipusį šalių bendradarbiavimą. Jų teigimu, toks bendradarbiavimas prasidėjo derybų metu Helsinkyje, tačiau toliau niekas nevyksta.

  Dar šia tema

  JAV turėtų atsiprašyti Rusijos už kaltinimus dėl kišimosi į rinkimus
  Medvedevas mano, kad JAV niekada neatšauks sankcijų Rusijai
  Ekspertas apie tikėtiną "griežtą žaidimą" Baltijos šalyse tarp Rusijos ir NATO
  NATO ir Trampas — arba jūs darote, kaip aš sakau, arba...
  Tegai:
  dvišaliai santykiai, branduolinis susitarimas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos