15:43 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Vladimiras Zelenskis priduoda kraujo, archyvinė nuotrauka

  Zelenskis paaiškino, kodėl atsisakė atlikti tyrimus kartu su Porošenko

  © REUTERS / VALENTYN OGIRENKO
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (101)
  67 0 0

  Anksčiau politikai atliko kraujo tyrimus dėl narkotikų ir alkoholio įvairiuose centruose

  VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Kandidatas į Ukrainos prezidentus Vladimiras Zelenskis paaiškino, kodėl nusprendė neatlikti tyrimų kartu su dabartiniu valstybės vadovu Petro Porošenko Kijevo stadione "Olimpijskij". Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į agentūrą "Ukrainos naujienos".

  "Kažkada, po visų šių rinkimų, bus atskleista informacija, kaip kažkas stadione "Olimpijskij" rengė provokaciją prieš mane. Aš ten nenuvažiavau, nes gavau tokią slaptą informaciją", — pasakė Zelenskis.

  Zelenskis pridūrė, kad jis nėra pasirengęs išsamiau komentuoti šią situaciją.

  Tarptautinio humanitarinių ir politinių tyrimų instituto ekspertas Vladimiras Bruteris interviu "RT" pažymėjo, kad ši situacija neturi didelės reikšmės, nes rinkimų rezultatas jau nuspręstas.

  "Manau, kad ši situacija nėra labai svarbi, nes, atsižvelgiant į apklausas, rinkimų likimas jau nuspręstas. Žinodamas tai Zelenskis nenori dar kartą suteikti rinkėjams ar kam nors kitam progą kažkaip pakoreguoti situaciją", — pasakė ekspertas.

  Balandžio pradžioje prieš debatus antrojo rinkimų turo išvakarėse Zelenskis ir Porošenko atliko medicininę apžiūrą dėl alkoholio ir narkotikų kiekio kraujyje. Politikai atliko testus įvairiuose centruose. Porošenko — sporto komplekse "Olimpijskij" , o jo oponentas — klinikoje "Eurolab".

  Prieš debatus Porošenko ir Zelenskis atliko narkotikų testą >>

  Į Zelenskio tikrinimo procedūrą buvo įleisti žurnalistai. Medicininės apžiūros metu stadiono "Olimpijskij" antidopingo centre taip pat dalyvavo žiniasklaidos atstovai, tačiau vėliau paaiškėjo, kad kai kuriems nepavyko patekti į kabinetą. Buvo pranešta, kad nebuvo leista filmuoti laikraščio "Vesti", interneto leidinio "Strana.ua", televizijos kanalų "Naš", "1 + 1" ir "Kijevas" žurnalistams bei tinklaraštininkui Anatolijui Šarijai.

  Arūnas Valinskas
  © AP Photo / MINDAUGAS KULBIS

  Anksčiau Porošenko pareiškė, kad laukia savo oponento stadione "Olimpijskij" balandžio 14 dieną, kad rengtų debatus. Tuo pačiu metu Zelenskis primygtinai reikalauja atidėti debatus į balandžio 19 dieną. Pagal prezidento rinkimų įstatymą tą pačią dieną turi vykti kandidatų televizijos debatai per viešąją televiziją. Kol kas šalims nepavyko susitarti dėl susitikimo vietos ir laiko.

  Pirmasis prezidento rinkimų turas Ukrainoje įvyko kovo 31 dieną. Nė vienas iš kandidatų nesugebėjo surinkti reikiamo balsų skaičiaus, kad laimėtų pirmajame ture. Antrasis turas vyks balandžio 21 dieną. Pagal socialinę apklausą, atliktą prieš antrąjį rinkimų turą, Zelenskis surenka 61 procentą rinkėjų balsų, o Porošenko — 24 procentus.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (101)

  Dar šia tema

  Kijevo gyventojai atskleidė, kaip reagavo į Porošenko plakatus su Putinu
  Rados deputatas užpuolė Zelenskio komandos narį — video
  Zelenskio pergalė suteiks galimybę pasiekti taiką Donbase, mano ekspertė
  Ukrainos televizijos kanalas nori parodyti filmus su Zelenskiu ''tylos dieną"
  Porošenko įtariamas sukūręs vaizdo įrašą, kuriame Zelenskį kliudo sunkvežimis
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Ukraina, Petras Porošenko, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos