15:11 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Petras Porošenko Kijevo sporto komplekseOlimpijskij

  Porošenko surengė "debatus" pats su savimi

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (101)
  50 0 0

  Ukrainos vadovas kalbėjo spaudos centre, nepaisydamas to, kad jo oponentas neatėjo

  VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko atvyko į Kijevo stadioną "Olimpijskij", kad surengtų debatus su Vladimiru Zelenskiu, tačiau jo oponentas neatvyko, praneša RIA Novosti.

  Agentūros duomenimis, Ukrainos lyderis beveik valandą laukė savo oponento.

  Iš pradžių Porošenko kalbėjo scenoje priešais sporto kompleksą, o po to nuvyko į spaudos centrą, kur užėmė vieną iš tribūnų. Ukrainos prezidentui teko atsakyti į salėje susirinkusių žurnalistų klausimus. Tarp jų valstybės vadovas pakomentavo galimą Zelenskio pergalę rinkimų antrajame ture.

  "Jei, neduok, Dieve, jis bus išrinktas — tai bus Ukrainos žmonių pasirinkimas, ir aš jį gerbsiu, bet kokį pasirinkimą, nes mes esame demokratinė valstybė", — pasakė Porošenko.

  Tuo pačiu metu jis pareiškė, kad yra pasirengęs surengti debatus su Zelenskiu laidos "Žodžio laisvė" eteryje televizijos kanale "ICTV".

  Spūstis prie išėjimo

  Kai paaiškėjo, kad Zelenskis neatvyks debatų į stadioną "Olimpijskij", išeinant iš stadiono atsirado spūstis. Anot "RIA Novosti", tai įvyko todėl, kad organizatoriai nenumatė specialaus išėjimo ir pasiūlė žmonėms pereiti metalo detektorius prie įėjimo.

  Tuo pat metu į sporto kompleksą bandė patekti žmonės, kurie pavėlavo į diskusijų pradžią.

  Iš viso į renginį atvyko apie penkis tūkstančius žmonių.

  "Ty ž mene pidmanula"

  Prieš palikdamas stadiono sceną Porošenko duetu su Ukrainos dainininku Ivanu Lanjo padainavo ištrauką iš dainos "Ty ž mene pidmanula" ("Tu mane apgavai"): "Tu sakei, kad sekmadienį eisim kartu į debatus, aš atėjau, tavęs nėra — apgavai, nuvylei". Po to jis nuėjo fotografuotis su savo rinkėjais.

  Ukrainos prezidento rinkimai

  Pirmasis prezidento rinkimų turas Ukrainoje įvyko kovo 31 dieną. Nė vienas kandidatas nesugebėjo surinkti reikiamo balsų skaičiaus, kad laimėtų pirmajame ture.

  Antrasis turas vyks balandžio 21 dieną. Socialinės apklausos duomenimis, Zelenskį pasirengę paremti 61 procentas rinkėjų, o Porošenko — 24 procentai.

  Anksčiau kandidatai atliko kraujo tyrimą dėl narkotikų ir alkoholio prieš debatus antrojo rinkimų turo išvakarėse. Politikai atliko tyrimus įvairiuose centruose: Porošenko — sporto komplekse "Olimpijskij", o Zelenskis — klinikoje "Eurolab". Zelenskis pareiškė, kad jis neatliko medicininės apžiūros su dabartiniu Ukrainos lyderiu, nes gavo informacijos apie rengiamą "provokaciją".

  Zelenskio būstinė primygtinai reikalauja atidėti debatus balandžio 19 dienai. Pagal prezidento rinkimų įstatymą tą pačią dieną turi vykti kandidatų televizijos debatai per visuomeninę televiziją.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (101)

  Dar šia tema

  Porošenko įtariamas sukūręs vaizdo įrašą, kuriame Zelenskį kliudo sunkvežimis
  Rados deputatas užpuolė Zelenskio komandos narį — video
  Kijevo gyventojai atskleidė, kaip reagavo į Porošenko plakatus su Putinu
  Šou Ukrainos politikoje ir Lietuvos pavyzdys
  Prieš debatus Porošenko ir Zelenskis atliko narkotikų testą
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Ukraina, Petras Porošenko

  Svarbiausios temos