12:49 2019 Lapkričio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1061
 • RUB70.6242
  Sovietmečio produktų maketai

  Japonijos žurnalistas pavadino "sausą įstatymą" viena iš TSRS žlugimo priežasčių

  © Photo: lara_art_dolls
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38 0 0

  Straipsnio autorius neatmeta galimybės, kad pirmajam Rusijos prezidentui Borisui Jelcinui pavyko išvaryti Gorbačiovą, kuris pradėjo kovos su alkoholiu kampaniją, nes jis buvo žinomas kaip "didelis alkoholio mėgėjas"

  VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. "Sauso įstatymo" 1985 metais įvedimas Tarybų Sąjungoje tapo viena iš šalies žlugimo priežasčių, tokią nuomonę savo straipsnyje laikraštyje "Asahi Shimbun" išreiškė japonų žurnalistas Mititaka Hattori.

  Alkoholis, straipsnio autoriaus nuomone, "padarė įtaką Rusijos likimui". Kaip pavyzdį jis pateikė kovos su alkoholiu kampaniją TSRS, kurią 1985 metais pradėjo Michailas Gorbačiovas.

  Ši politika, kaip mano Hattori, tapo "tragikomedija įvairiose srityse", dėl to kursas link "perestroikos" (pertvarkos) "pradėjo stoti".

  "Tuo pat metu ši iniciatyva išprovokavo geriančiųjų, kurie turėjo tik vieną pramogą — alkoholį, pyktį ir galiausiai tai lėmė TSRS žlugimą 1991 metų pabaigoje, taip pat Gorbačiovo atsistatydinimą", — teigia Hattori.

  Straipsnio autorius taip pat primena, kad pirmasis Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas buvo žinomas kaip "didelis alkoholio mėgėjas".

  "Kai kurie netgi mano, kad dėl to jam pavyko išvaryti Gorbačiovą, kuris buvo nusiteikęs prieš alkoholį", — rašo Hattori.

  Kita vertus, rusai vartoja alkoholį rečiau nei tos pačios Japonijos gyventojai, konstatuoja autorius.

  Rusijoje kasdienis alkoholio vartojimas be akivaizdžios priežasties laikomas nepriimtinu, pažymi Hattori.

  "Japonijoje yra nemažai žmonių, kurie geria kiekvieną dieną, tačiau šiandieninėje Rusijoje tai yra labai retas atvejis", — rašo žurnalistas.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva tikisi, kad ES praris bet kokią nesąmonę apie Rusiją
  Ekspertas: Georgijaus juostelių draudimas — kiaulystė iš Latvijos valdžios pusės
  Tegai:
  alkoholis, Japonija, TSRS

  Svarbiausios temos