21:53 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  86

  Buvusi Rados narė pažymėjo, kad šalyje sunaikinta "žmonių sielos šventykla", tai ir tapo pagrindine ukrainiečių problema

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Ukrainos prezidento Petro Porošenko klaida tapo religijos panaudojimas politiniais tikslais, tai įrodo pirmojo rinkimų turo rezultatai, sakė buvusi Aukščiausiosios Rados narė Anna German televizijos kanalui "NewsOne".

  "Porošenko norėjo panaudoti Dievą rinkimams, o Dievas parodė jam, kuo tai gali baigtis. Negalima dėti šventų dalykų į politinių interesų konvejerį... Rinkimų rezultatai parodė, kad Dievu negalima naudotis politikoje", — sakė ji.

  Pasak German, Ukrainoje sunaikinta "žmonių sielos šventykla". Politikė mano, kad šiuo metu būtina suvienyti bažnyčias ir religines bendruomenes, kurias "sunaikino tomosas, panaudotas politiniais tikslais".

  Petro Porošenko ir Konstantinopolio ekumeninis patriarchas Baltramiejus, archyvinė nuotrauka
  Пресс-служба президента Украины

  Ukrainos prezidento rinkimai vyko kovo 31 dieną. Nė vienas iš kandidatų nesurinko pakankamai balsų, todėl buvo paskirtas antrasis turas. Jame dalyvaus Porošenko ir Vladimiras Zelenskis, kuris tapo pirmojo turo lyderiu.

  Pagal gyventojų apklausas, Zelenskį remia 72,2 proc. rinkėjų, o Porošenko — apie 25 proc.

  Prieš metus iki rinkimų dabartinis prezidentas paragino Konstantinopolį suteikti Ukrainai autokefaliją. Kijevo metropolija priklausė Maskvos patriarchato jurisdikcijai nuo 1686 metų.

  2018 metų gruodį Kijeve susirinko "vienijanti katedra", kuri sujungė anksčiau šalyje veikusias dvi nekanoninės bažnyčios struktūras. Tokiu būdu buvo įkurta suvienyta Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia. Jos naujuoju vadovu buvo išrinktas 39 metų metropolitas Epifanijus.

  Rusijos ortodoksų bažnyčia tomoso pasirašymo dieną pavadino tragiška Visuotinės Bažnyčios istorijoje.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  "Nervinio priepuolio požymiai": Puškovas įvertino Porošenko rinkiminius pažadus
  "Pagrindinis šalies klounas": internete išjuoktas sušokęs Porošenko
  Daugiau kaip 70 proc. ukrainiečių palaikys Zelenskį antrajame ture, rodo apklausa
  Tegai:
  bažnyčia, Ukraina, Petro Porošenka

  Svarbiausios temos