08:37 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  90

  Didžiulis gaisras įvyko Notre Dame pirmadienio vakare. Nelaimės metu sugriuvo katedros bokštas ir užsidegė atraminė konstrukcija

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Paryžiaus policijos tyrėjai mano, kad labiausiai tikėtina gaisro Švč. Dievo Motinos katedroje priežastis yra trumpasis jungimas, praneša agentūra "Associated Press" su nuoroda į policijos pareigūną.

  Agentūros duomenimis, tyrėjai atliko pirminį katedros vertinimą, tačiau saugumo sumetimais jie kol kas negalėjo atlikti išsamaus patikrinimo.

  Kaip teigė policijos atstovas, teisėsaugos institucijos mano, kad gaisras kilo atsitiktinai, ir jie toliau apklausia katedros darbuotojus ir specialistus, kurie atliko restauraciją.

  Agentūros pašnekovas atsisakė komentuoti kitas galimas gaisro priežastis.

  Didžiulis gaisras įvyko Notre Dame pirmadienio vakare. Nelaimės metu sugriuvo katedros bokštas ir užsidegė atraminė konstrukcija. Interjeras, pagrindiniai meno kūriniai ir relikvijos nenukentėjo.

  ​Kai kurios Prancūzijos žiniasklaidos priemonės anksčiau parašė, kad gaisras galėjo būti susijęs su restauracijos darbais Švč. Dievo Motinos katedroje.

  Prokuratūra pradėjo bylą dėl netyčinės žalos padarymo kilus gaisrui.

  Pagalbą atnaujinant katedrą jau pasiūlė daugelis šalių. Lietuvos valdžia taip pat ketina dalyvauti restauruojant katedrą. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis išreiškė viltį, kad Prancūzija atkurs unikalų pasaulio civilizacijos kultūros ir architektūros šedevrą pačiu artimiausiu metu.

  © Ruptly .
  Kaip iš paukščio skrydžio atrodo nuniokota Paryžiaus Notre Dame

  Dar šia tema

  "Meldžiamės už Notre Dame": Lietuvos prezidentė apstulbinta gaisro katedroje
  Notre Dame darbuotojai 23 minutes patys ieškojo gaisro šaltinio
  "Charlie Hebdo" išleido Makrono karikatūrą po gaisro Notre Dame
  Tegai:
  gaisras, Paryžius, Prancūzija

  Svarbiausios temos