22:50 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Vladimiras Zelenskis

  Rinkimai Ukrainoje: Zelenskis pirmauja po 90 procentų protokolų apdorojimo

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  81 0 0

  Dar nė vienas Ukrainos prezidentas nebuvo gavęs tokių reikšmingų rezultatų rinkimuose — Vladimiras Zelenskis turi 73,18 proc. balsų

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Vladimiras Zelenskis pirmauja Ukrainos prezidento rinkimuose. Šiuo metu šalies Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) apdorojo 90,25 procento protokolų. Zelenskis turi 73,18 proc. balsų, dabartinis valstybės vadovas Petro Porošenko — 24,57 proc. rinkėjų balsų.

  Apie 2,32 proc. biuletenių, VRK duomenimis, pripažinti negaliojančiais.

  Stebėtojai jau pavadino Zelenskio rezultatus precedento neturinčiais Ukrainos istorijoje: dar nė vienas kandidatas nesulaukė tokio pasitikėjimo iš rinkėjų pusės.

  Dabartinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pripažino pralaimėjimą ir pažadėjo jau kitą mėnesį palikti valstybės vadovo postą, paklusdamas Ukrainos piliečių sprendimui.

  Be to, Porošenko pridūrė, kad yra pasirengęs padėti naujam prezidentui kartu su savo komanda ir supažindinti jį su reikalais.

  Antrasis rinkimų turas vyko sekmadienį. Ukrainos vidaus reikalų ministerija ir VRK pranešė, kad kol kas neužfiksavo masiškų pažeidimų, galinčių turėti įtakos balsavimo rezultatams.

  Anksčiau VRK vadovo pavaduotojas Jevgenijus Radčenko pareiškė, kad oficialūs antrojo turo balsavimo rezultatai bus paskelbti balandžio 30 dieną.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Europos Parlamentas neįžvelgia Rusijos "įtakos" Ukrainos rinkimams
  Rados deputatas papasakojo apie Porošenko "atsitraukimo planą"
  "Liūdnas vaizdas": Kijeve vyko Porošenko ir Zelenskio debatai
  Ukrainoje vyksta antrasis rinkimų turas
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Ukraina, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos