10:15 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  153

  Būsimasis Ukrainos prezidentas papasakojo apie savo planus ir uždavinius valstybės vadovo poste

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Laimėjęs Ukrainos prezidento rinkimus Vladimiras Zelenskis spaudos konferencijoje Kijeve iš karto po "exit poll" rezultatų paskelbimo pareiškė žurnalistams, kad jo tikslas — sustabdyti karą Donbase, suvienyti šalį ir apginti ukrainiečių kalbą.

  Atnaujintas Minsko procesas

  "Bet kuriuo atveju, mes veiksime Normano formatu. Mes tęsime Minsko procesą. Mūsų planuose — jį atnaujinti. Manau, kad turėsime personalo pakeitimus. Bet kuriuo atveju mes pratęsime Minsko kryptį ir eisime iki galo, kad sustabdytume ugnį. Svarbiausias dalykas mums — grąžinti mūsų žmones gyvus. Mums dabar pirmiausias uždavinys — grąžinti visus mūsų politinius kalinius ir karo belaisvius jūreivius", — pareiškė Zelenskis.

  Padėtis Donbase

  Anot Zelenskio, siekiant sureguliuoti konfliktą Donbase, rengiamas labai galingas informacinis karas, kad būtų užbaigtas karas Donbase.

  Zelenskis dar per savo rinkimų kampaniją pareiškė, kad norint sustabdyti karą Donbase, Kijevui reikia dėti daug pastangų.

  "Jūs juk suprantate, kad buvo pastatyta tvora. Tai, ką mūsų politikai sako: pastatyti sieną. Ji jau pastatyta, bet ne iš plytų. Ją pastatė dar blogiau. Sienos lyg ir nėra, tačiau informacinėje erdvėje ji — baisi. Šie žmonės toje teritorijoje negauna pensijų... Ir tai, kad mes nekalbame su jais, — pats blogiausias dalykas. Viena iš mūsų idėjų — atskiras didelis Europos žiniasklaidos portalas, kuris bus transliuojamas rusų kalba ir rodomas visoje Europoje, kuriame bus perteikti tikri įvykiai ir pranešimai apie įvykius Ukrainoje", — pasakė Zelenskis.

  Ukrainos suvienijimas

  Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad neskiria šalies gyventojų pagal gyvenamąją vietą. Pasibaigus galutiniam balsavimui Zelenskis padėkojo ukrainiečiams už bendrą rezultatą ir pabrėžė, kad "mes tai darėme kartu".

  "Pagrindinis šių rinkimų pasiekimas — tai Ukrainos ir jos žmonių suvienijimas", — pridūrė Zelenskis.

  Apie ukrainiečių kalbą

  "Turiu ginti ukrainiečių kalbą. Turiu, kaip garantas, apsaugoti ukrainiečių kalbą. Aš tai darysiu", — spaudos konferencijoje pareiškė Zelenskis.

  Antrojo turo išvakarėse Zelenskis taip pat pabrėžė, kad mano, jog būtina koreguoti ukrainiečių kalbos vartojimą radijo ir televizijos transliacijose, kad transliavimas nepažeistų tautinių mažumų konstitucinių teisių.

  Apie personalo pokyčius

  Vladimiras Zelenskis planuoja paskirti naują generalinį prokurorą vietoj Jurijaus Lucenko.

  "Lucenko — tai sena komanda. Mes paskirsime naujus žmones, ir tai liečia tik poną Lucenko", — pareiškė politikas.

  Apie darbo vietą

  Vladimiras Zelenskis taip pat papasakojo, kur gyvens ir dirbs.

  "Taip, mes nenorime dirbti dabartinėje administracijoje. Pirmiausia turiu ten patekti. Ši vieta turėtų būti atvira. Taip pat norime sumažinti prezidento administraciją. Nenoriu, kad Kijeve būtų eismo kamščių. Todėl noriu rasti tokią vietą Kijeve ar netoli Kijevo, kad nebūtų kortežų", — pareiškė Zelenskis.

  Apie humorą ir juokus apie save

  "Mes gyvename laisvoje demokratinėje šalyje. Mes per humorą suprantame, kur yra problema. Nežinau, kas užims vietą studijoje "Kvartas 95". Turime daug talentingų vaikinų. Manau, kad kažkas atsiras", — pareiškė Zelenskis.

  Antrasis prezidento rinkimų turas Ukrainoje įvyko sekmadienį, balandžio 21 dieną. Naujausiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, po 97,04 procentų protokolų apdorojimo Zelenskis aplenkia dabartinį valstybės vadovą Petro Porošenko su 73,15 procento balsu, dabartinį šalies vadovą palaikė 24,52 procento rinkėjų.

  Ukrainos vidaus reikalų ministerija ir VRK pranešė, kad kol kas neužfiksavo masiškų pažeidimų, galinčių turėti įtakos balsavimo rezultatams.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Ukraina, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos