21:38 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  54

  ŽTT parengs pasiūlymų paketą Vladimirui Zelenskui, kai jis pradės eiti Ukrainos prezidento pareigas, atkreipdami dėmesį į žmogaus teisių klausimus

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik.  Žmogaus teisių tarybos Tarptautinio bendradarbiavimo žmogaus teisių srityje komisija pasiūlys Vladimirui Zelenskiui išlaisvinti portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovą Kirilą Višinskį, praneša RIA Novosti su nuoroda į komisijos pirmininką Aleksandrą Brodą.

  Višinskis sulaikytas 2018 metų gegužės 15 dieną Kijeve. Žurnalistui pateikti kaltinimai nepripažintų Donbaso respublikų rėmimu ir tėvynės išdavyste. Didžiausia bausmė pagal šį straipsnį yra iki 15 metų kalėjimo. Chersono miesto teismas gegužės 17 dieną suėmė Višinskį.

  Viename iš teismo posėdžių Višinskis kreipėsi pagalbos į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir pareiškė, kad atsisakys Ukrainos pilietybės.

  Putinas šią situaciją pavadino neturinčia precedento, sakydamas, kad Višinskis buvo suimtas "už savo tiesioginę profesinę veiklą, vykdydamas žurnalistines funkcijas". Maskva išsiuntė Kijevui protesto notą, kurioje reikalaujama nutraukti smurtą prieš žurnalistus.

  "Mes pasiūlysime savo kolegoms Taryboje parengti pasiūlymų paketą Vladimirui Zelenskui laikotarpiu, kai jis pradės eiti Ukrainos prezidento pareigas, atkreipdami dėmesį į žmogaus teisių klausimus... ir, žinoma, paliesime garsiąją Višinskio, kurio kaltė yra visiškai neįrodyta, užsakytą, politizuotą bylą. Manau, kad tai tiesioginė būsimo prezidento, kalbančio apie demokratijos pagrindus, žodžio laisvę, pareiga — išlaisvinti šį žurnalistą, kuris atliko savo pareigas ir visiškai nepažeidė įstatymo", — sakė Brodas.

  Antrasis prezidento rinkimų turas vyko sekmadienį Ukrainoje. Kandidatas Vladimiras Zelenskis surinko 73,15% rinkėjų balsų, dabartinį valstybės vadovą Petro Porošenko rėmė 24,52% rinkėjų, šie duomenys buvo paskelbti rinkimų komisijos rezultatų suvestinėje, apdorojus 97,04% protokolų. 

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  Ukrainos teisėsaugos pareigūnai atlieka kratas Višinskio advokato namuose
  Višinskio gynyba apskundė arešto pratęsimą
  Ukrainos generalinė prokuratūra pradėjo bylą prieš Višinskio advokatą
  Tegai:
  Ukraina, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos