16:35 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Irano vėliavos Teherano gatvėse, archyvinė nuotrauka

  Pompėjas papasakojo, kiek laiko Jungtinės Valstijos ketina daryti spaudimą Iranui

  © Sputnik / Антон Быстров
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  41 0 0

  Praėjusiais metais JAV vienašališkai atsisakė susitarimo su Iranu dėl branduolinės programos ir vėl įvedė sankcijas prieš Teheraną

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Vašingtonas padidins spaudimą ir taikys sankcijas Iranui, kol jo valdžios atstovai atsisės prie derybų stalo, pirmadienį sakė JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas (Mike Pompeo), rašo RIA Novosti.

  "Mes didinsime (spaudimą), kol Iranas sutiks sėsti prie derybų stalo", — sakė Pompėjas, kalbėdamas apie laikinųjų išimčių panaikinimą aštuonioms šalims ir regionams dėl Irano naftos importo.

  Praėjusiais metais JAV vienašališkai atsisakė susitarimo su Iranu dėl branduolinės programos ir vėl įvedė sankcijas prieš Teheraną. Kita vertus, kai kurioms šalims (Kinijai, Indijai, Italijai, Graikijai, Japonijai, Pietų Korėjai, Taivanui ir Turkijai) JAV nustatė laikinas išimtis, tai yra, pažadėjo netaikyti sankcijų už tai, kad jos įsigijo Irano naftos.

  Šių metų balandžio mėnesį Jungtinės Amerikos Valstijos įtraukė Irano Islamo revoliucinės gvardijos korpusą (IRGC) į teroristų organizacijų sąrašą.

  Beprecedentis Trampo spaudimas: JAV sankcijos prieš Iraną
  © Sputnik /
  "Beprecedentis Trampo spaudimas": JAV sankcijos prieš Iraną

   

  Dar šia tema

  Irano parlamente sudeginta JAV vėliava
  Trampas telefonu susipyko su Mei dėl Irano ir sandorių su ES
  Tegai:
  Iranas, JAV

  Svarbiausios temos