07:38 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Šri Lankos policija

  Šri Lankoje po sprogimų serijos sulaikyta 40 žmonių

  © REUTERS / DINUKA LIYANAWATTE
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Pietų Azijos šalies valdžia antradienį paskelbė gedulą

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Šri Lankoje po sprogimų serijos buvo sulaikyti 40 žmonių, kurie įtariami prisidėjimu prie incidentų, praneša RIA Novosti su nuoroda į televizijos kanalą "News 1st".

  Velykų sekmadienį Šri Lankoje nugriaudėjo aštuoni sprogimai. Jie įvyko Kolombo viešbučiuose ir trijose bažnyčiose Kotaheno, Negombo ir Batticaloa miestuose. Vėliau sprogimai taip pat nugriaudėjo netoli zoologijos sodo Dehivale ir gyvenamajame komplekse Dematagode. Dar viena bomba buvo rasta netoli kelio, vedančio į oro uostą.

  Pirmadienį paaiškėjo, kad Kolombe, netoli bažnyčios, kuri nukentėjo išvakarėse, susprogo sunkvežimis. Pasak teisėsaugos pareigūnų, sprogimas buvo kontroliuojamas, minininkai bombą sėkmingai nukenksmino.

  Офицеры спецназа готовятся обезвредить грузовик около церкви в Коломбо, 22 апреля 2019 года
  © REUTERS / DINUKA LIYANAWATTE
  Specialiųjų tarnybų pareigūnai ruošiasi padaryti nekenksmingu sunkvežimį prie bažnyčios Kolombe, 2019 balandžio 22 dieną

  Naujausiais duomenimis, žuvo apie 310 žmonių, dar 480 nukentėjo. Šri Lankos valdžia balandžio 23 dieną paskelbė gedulo diena.

  Interviu Sputnik radijui Rusijos strateginių tyrimų instituto Azijos sektoriaus viršininkas Borisas Volchonskis padarė prielaidą, kad sprogdinimus galėjo įvykdyti tarptautinė teroristų organizacija. Pasak eksperto, ataka buvo siekiama pirmiausia sukelti pasaulinį atgarsį.

  Dar šia tema

  Lietuvos vadovai reiškia užuojautą dėl išpuolių Šri Lankoje
  Šri Lankos bažnyčiose ir viešbučiuose sprogimų metu žuvo apie 160 žmonių
  Šri Lankoje dar vienas sprogimas: netoli bažnyčios sprogo sunkvežimis
  Šri Lankoje įvykusių išpuolių aukų skaičius pasiekė 290
  Tegai:
  sprogimas, Šri Lanka

  Svarbiausios temos