09:09 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  25

  Britai mano, kad Ukraina turėtų prisijungti prie "kovos", kad užtikrintų visos Europos saugumą

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa Mei telefoninio pokalbio su išrinktuoju Ukrainos prezidentu Vladimiru Zelenskiu metu pabrėžė, kad svarbu dirbti kartu akistatoje su "Rusijos agresija", praneša RIA Novosti.

  Britanijos premjerės kanceliarijos atstovas spaudai pranešė, kad Mei po užsienio reikalų ministro Džeremio Hanto išreiškė viltį plėsti dvišalius santykius saugumo ir gynybos srityje.

  "Ministrė pirmininkė pabrėžė dviejų šalių bendro darbo kartu su tarptautine bendruomene svarbą, kad galėtų kovoti su Rusijos agresija", — pareiškė Britanijos premjerės kanceliarijos atstovas.

  Be to, Britanijos premjerė pakvietė Zelenskį apsilankyti Britanijoje esant pirmajai galimybei.

  Anksčiau Britanijos užsienio reikalų ministerijos vadovas išsiuntė Zelenskiui sveikinimą, kuriame jis išreiškė Britanijos ketinimą teikti tolesnę paramą Ukrainai ir pareiškė, kad ši šalis "yra priešakinėje pasipriešinimo Rusijai, kuri meta iššūkį tarptautinėmis taisyklėmis grindžiamai sistemai, pozicijoje", o "Ukrainos stabilumas yra būtinas saugumui Europoje užtikrinti".

  Savo ruožtu Rusijos ambasados ​​Londone atstovas pažymėjo, kad Britanija tokiu būdu siekia panaudoti Ukrainą kaip "karinės-politinės konfrontacijos su Rusija įrankį".

  Diplomatas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad Hantas išreiškia ryžtą bendradarbiauti su Ukraina gynybos ir saugumo srityje, tačiau nekalba apie būtinybę politiškai sureguliuoti konfliktą šalies rytuose derybomis Minsko susitarimų pagrindu.

  "Dabartinės Britanijos retorikos tęsinys, jau nekalbant apie praktinį siūlomų planų įgyvendinimą, vargu ar prisidės prie situacijos Donbase normalizavimo", — pareiškė diplomatinės misijos atstovas.

  Vakarų šalys nuolat kalba apie būtinybę "sulaikyti Rusijos agresiją", tuo metu Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, kad Rusijos Federacija nekelia grėsmės kitoms šalims.

  NATO pajėgos naudoja isteriją apie "Rusijos grėsmę", kad susitelktų naujus kontingentus ir techniką prie Rusijos sienų. Interviu Sputnik Lietuva Rusijos strateginių tyrimų instituto ekspertas Sergejus Jermakovas pažymėjo, kad JAV ragina vesti dialogą su Rusijos Federacija tik iš jėgos pozicijos ir diktuoja šias nuomones visam NATO blokui. Jermakovo teigimu, tokiomis sąlygomis realus bendradarbiavimas yra neįmanomas.

  Rinkimai Ukrainoje

  Ukrainoje Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pristatė galutinius rinkimų rezultatus, pagal kuriuos Zelenskis surinko 73,22 procento balsų, o jo oponentas dabartinis Ukrainos prezidentas Petras Porošenko — 24,45 procento.

  Pagal Ukrainos įstatymus Ukrainos VRK paskelbs oficialius balsavimo rezultatus, išnagrinėjusi visus protokolų originalus, kuriuos VRK turi gauti popierine forma. Tam VRK turi laiko iki gegužės 1 dienos.

  Naujo prezidento inauguracijos datą paskelbs Aukščiausioji Rada.

  Zelenskį jau pasveikino daugelis valstybių vadovų ir užsienio reikalų ministerijų atstovų, tarp jų ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė bei užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Trampas pasveikino Zelenskį su pergale Ukrainos prezidento rinkimuose
  Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Ukrainos prezidentą
  Pirmieji Vladimiro Zelenskio pareiškimai po pergalės rinkimuose
  Zelenskis savo būstinėje netyčia buvo pavadintas Vladimiru Vladimirovičiumi
  "Liūdnas vaizdas": Kijeve vyko Porošenko ir Zelenskio debatai
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Vladimiras Zelenskis, Ukraina, Didžioji Britanija, Tereza Mei

  Svarbiausios temos