15:42 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  67

  Anksčiau dabartinis šalies prezidentas Petras Porošenko pavedė Vyriausybei pradėti oficialaus pasitraukimo iš NVS steigiamųjų organų procedūrą

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Ukraina pasitraukė iš susitarimo dėl slaptos informacijos, susijusios su tarybiniais išradimais, neatskleidimo. Tokį sprendimą priėmė šalies Vyriausybė, praneša RIA Novosti.

  Dokumentas buvo pasirašytas 1991 metų birželio 4 dieną tarp Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Armėnijos, Gruzijos, Kazachstano, Kirgizijos, Moldovos, Tadžikistano ir Uzbekistano. Susitarime nustatyta, kad šalys "užtikrins turimų duomenų apie išradimus, sukurtus buvusioje TSRS, slaptumą".

  Be to, Ukrainos vyriausybė taip pat nutraukė susitarimą dėl bendros Ekonominės sąjungos statistinės bazės sukūrimo.

  Anksčiau Ukrainos prezidentas Petras Porošenko pavedė Vyriausybei pradėti oficialaus pasitraukimo iš NVS steigiamųjų organų procedūrą. Jis pasakė, kad Kijevas "atidžiai išnagrinės" visus dokumentus, kurie yra NVS ribose, ir išeis iš tų, kuriuose ras "bent mažiausią neatitikimą nacionaliniams interesams".

  Praėjusių metų vasarą buvo uždaryta Ukrainos atstovybė NVS steigiamuose organuose, kontaktuojama per Ukrainos ambasadą Minske.

  Dar šia tema

  Politologas: Baltijos šalys greičiausiai netaps prioritetu Zelenskiui
  Ukrainos VRK paskelbė apie Zelenskio pergalę
  Mei paragino Zelenskį kovoti su "Rusijos agresija"
  Tegai:
  Nepriklausomų valstybių sandrauga (NVS), Ukraina

  Svarbiausios temos