02:24 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  0

  Lenkija pranešė apie savo ketinimą naudoti rezervinį naftos tiekimo kanalą per Gdansko uostą, jei padėtis su naftos kokybe naftotiekyje "Družba" nebus išspręsta artimiausiu metu

  VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Magistralinio naftotiekio "Družba" Lenkijos ruožo operatorius "PERN" nutraukė naftos tiekimą iš Rusijos dėl nepatenkinamos žaliavos kokybės, praneša RIA Novosti.

  Šiuo klausimu "PERN" kreipėsi į Rusijos "Transneft", prašydamas imtis priemonių kuo greičiau atnaujinti kokybiškos naftos tranzitą.

  "Be to, prašome imtis priemonių, kad ši problema (pramoninės avarijos rizika — Sputnik) būtų išspręsta", — teigiama "PERN" rašte, kurio kopiją gavo ir Baltarusijos naftotiekio ruožo operatorius.

  Pabrėžiama, kad "tęsiant naftos, kurios sudėtyje yra viršijama leistino organinių chloridų kiekio riba, tiekimą "kyla rimtos pramoninės avarijos rizika".

  Naftos bazė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Laiške teigiama, kad "nė viena iš "Družba" naftos perdirbimo gamyklų negali priimti ir perdirbti naftos su tokiais rodikliais, kokiais šiuo metu ji tiekiama į pristatymo vietą Adamovo mieste".

  Pažymėtina, kad Lenkijos klientai pateikė užklausas sustabdyti naftos pasirinkimą su padidintu chlorido kiekiu.

  Lenkijos energetikos ministerija taip pat pareiškė, kad jei situacija dėl Rusijos naftos kokybės užsitęs, pristatymui bus naudojamas rezervinis kanalas per Gdansko uostą.

  Penktadienį "Belneftechim" paskelbė apie Rusijos naftos, tranzito būdu patenkančios į magistralinį naftotiekio "Družba" ruožą Baltarusijos "Gomeltransneft Družba", kokybės pablogėjimą. Baltarusijos duomenimis, organinių chloro junginių kiekis naftoje viršija normą dešimtis kartų.

  Dėl incidento Minskas paprašė "Transneft" padidinti naftos tiekimą į Baltarusiją per šiaurinę liniją, naftos vamzdynu "Surgut-Polock", kuris šiuo metu veikia tik dešimt procentų pajėgumu.

  Vėliau paaiškėjo, kad taršos šaltinis yra Samara-Uneča ruože.

  Dar šia tema

  SGD terminalo paslaptis: Rusija gelbėja Lietuvos "energetinę nepriklausomybę"
  Konservatoriai kreipėsi į Vyriausybę dėl suskystintų dujų pirkimo iš Rusijos
  Putinas paskelbė, jog 2020-aisiais paleis antrą "Kriogaz-Vysock" SGD liniją
  Baltarusija sustabdė naftos produktų eksportą į Baltijos šalis ir Lenkiją
  Tegai:
  Baltarusija, Rusija, nafta, Lenkija

  Svarbiausios temos