16:22 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Naftotiekis Družba, archyvinė nuotrauka

  Baltarusija apskaičiavo žalą dėl prastos Rusijos naftos kokybės

  © Sputnik / Ю. Филимонов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45 0 0

  Anksčiau Minske buvo paskelbta apie normą viršijantį organinių chloro junginių kiekį Rusijos kure

  VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Baltarusijos valstybės koncerno "Belneftechim" vadovo pavaduotojas Vladimiras Sizovas pažymėjo, kad nuostoliai dėl užterštos Rusijos naftos tiekimo sudaro apie šimtą milijonų dolerių, praneša RIA Novosti.

  Naftos bazė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Praeitą penktadienį "Belneftechim" paskelbė apie Rusijos naftos, tranzito būdu patenkančios į magistralinį naftotiekio "Družba" ruožą Baltarusijos "Gomeltransneft Družba", kokybės pablogėjimą. Baltarusijos duomenimis, organinių chloro junginių kiekis naftoje viršija normą dešimtis kartų.

  Rusijos tiekėjo "Transneft" atstovai, dalyvaujantys patikrinimo metu, sutiko su Baltarusijos koncerno išvadomis. Dėl incidento Minskas paprašė "Transneft" padidinti naftos tiekimą į Baltarusiją per šiaurinę liniją, naftos vamzdynu "Surgut-Polock", kuris šiuo metu veikia tik dešimties procentų pajėgumu.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad magistralinio naftotiekio "Družba" Lenkijos ruožo operatorius "PERN" nutraukė naftos tiekimą iš Rusijos dėl nepatenkinamos žaliavos kokybės.

  Tikimasi, kad šiandien Maskva, Minskas ir Varšuva surengs trišales derybas dėl naftos kokybės. Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Kozakas patikino, kad balandžio 29 dieną švari, aukštos kokybės nafta pasieks Baltarusiją.  

  Pasak jo, Rusijos teritorijoje didelė dalis užterštos naftos išpumpuojama į konteinerius. Per derybas šalys aptars galimybę dalinai tiekti kaimyninėms šalims žemos kokybės naftą.

  Dar šia tema

  Baltarusija sustabdė naftos produktų eksportą į Baltijos šalis ir Lenkiją
  Tegai:
  Rusija, Baltarusija, nafta

  Svarbiausios temos