13:37 2019 Spalio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1043
 • RUB70.8034
  Dujos, archyvinė nuotrauka

  "Naftogaz" pripažino bejėgiškumą be Rusijos dujų

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56 0 0

  Bendrovės vykdomasis direktorius sakė, kad nėra darbo modelio, kaip veikti, pasibaigus tranzitui, be to, dujų gamyba šalyje nuolat mažėja

  VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Ukrainos "Naftogaz" vykdomasis direktorius Jurijus Vitrenko pareiškė, kad bendrovė neturi techninio modelio, kaip turėtų veikti Ukrainos dujų perdavimo sistema, pasibaigus Rusijos dujų tranzitui per Ukrainą. Vitrenko tai sakė interviu YouTube kanalui "skrypin.ua".

  Pasak Vitrenko, Europos partneriai taip pat nepadėjo rasti jokio sprendimo. Tačiau tikimasi, kad planas atsiras po trišalių derybų gegužės mėnesį, pridūrė jis.

  "Sąžiningai sakau: ne, neegzistuoja (techninis dujų perdavimo sistemos darbo modelis — Sputnik). Yra preliminarus sprendimas, kad po trišalių derybų, kurios vyks gegužės mėnesį, mes visgi tai padarysime. Vėlu. Šį modelį reikėjo sukurti anksčiau. Tačiau, atvirai kalbant, dabar nėra tokio modelio", — sakė Vitrenko.

  Be to, jo nuomone, Rusija 2020 metais sustabdys dujų tranzitą per Ukrainą. Anot Vitrenko, tai įrodo tranzito apimčių didėjimas. Tuo pačiu metu jis sakė, kad Rusija ruošiasi "naujam dujų "karui"".

  Be to, pasak Vitrenko, Ukraina nesugebėjo įvykdyti savo dujų gamybos programos. Vitrenko taip pat pažymėjo, kad gamybos apimtys nuolat mažėja.

  "Naftogaz" vadovybė nuolat sako, kad Ukraina gali likti be tranzito. Anksčiau "Naftogaz" vadovas Andrejus Koboliovas sakė, kad "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream" dujotiekių paleidimas daro Ukrainos dujų perdavimo sistemą nereikalingą.

  Tokiu būdu, pasak Koboliovo, Kijevas neteks atgrasymo prieš "Rusijos agresiją" priemonės, ir, savo ruožtu, žymiai padidės karinio konflikto tikimybė. Pasak jo, praradusi tranzitą, Ukraina neteks beveik keturių procentų BVP.

  Dar šia tema

  Vokietija atskleidė derybų dėl dujų tranzito iš Rusijos per Ukrainą detales
  "Naftogaz": įmonės iš ES padės Ukrainai sukurti dujų transportavimo sistemos operatorių
  ES Taryba galutinai patvirtino Dujų direktyvos pataisas
  Tegai:
  dujos, Rusija, Ukrainos "Naftogaz"

  Svarbiausios temos