04:44 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  82

  Putinas tvirtina nustebęs dėl Zelenskio pareiškimų, jog jis neketina laikytis Minsko susitarimų

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad norėtų pasikalbėti su Vladimiru Zelenskiu apie Minsko susitarimų įgyvendinimą ir jo sprendimus dėl konflikto Donbase, praneša RIA Novosti.

  "O kaip be Minsko susitarimų dar galima išspręsti LLR ir DLR problemą? Aš su malonumu užduočiau jam (Zelenskiui — Sputnik) šiuos klausimus, padiskutuočiau šia tema", — žurnalistams sakė Putinas.

  Rusijos prezidentas pažymėjo, kad daugelis ukrainiečių balsavo už Zelenskį, ir dabar žmonės laukia, kol jis priims sprendimus dėl konflikto Donbase.

  "Mano nuomone, visų pirma žmonės iš būsimos Ukrainos politinės vadovybės tikisi šių problemų sprendimo. Visiems atsibodo šis konfliktas, visi jau pavargo. Visi laukia iš naujos politinės vadovybės, įskaitant būsimąjį prezidentą, šių uždavinių sprendimo", — sakė Putinas.

  "Bet jei nuo pat pradžių būsimasis prezidentas pareiškia, kad nesilaikys Minsko susitarimų, kaip tuomet jis ketina išspręsti šią problemą? Žinoma, aš norėčiau su juo aptarti šią temą. Norėčiau suprasti jo poziciją", — sakė jis.

  Putinas pažymėjo, kad jis taip pat aptartų ekonominio pobūdžio klausimus.

  "Galų gale, ar mes pasirašysime dujų tranzito sutartį ar ne", — sakė jis.

  Ukrainos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pristatė galutinius rinkimų rezultatus, pagal kuriuos Zelenskis surinko 73,22 procento balsų, o jo oponentas — dabartinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenko — 24,45 procento.

  Pagal Ukrainos įstatymus, Ukrainos VRK paskelbs oficialius balsavimo rezultatus, išnagrinėjusi visus protokolų originalus, kuriuos VRK turi gauti popierine forma. Tam VRK turi laiko iki gegužės 1 dienos.

  Naujo prezidento inauguracijos datą paskelbs Aukščiausioji Rada.

  Dar šia tema

  Vokietija atskleidė derybų dėl dujų tranzito iš Rusijos per Ukrainą detales
  "Naftogaz" pripažino bejėgiškumą be Rusijos dujų
  Maskva atvira dialogui su Kijevu dėl Minsko susitarimų
  Ukrainoje pareikšta, kad Kijevas nesilaiko Minsko susitarimų
  Tegai:
  Minsko susitarimai, Vladimiras Zelenskis, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos