02:46 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Rusijos ministras pirmininkas įsakė atlikti patikrinimą dėl Baltarusijai ir Rytų Europos šalims tiekiamų naftos rodiklių pažeidimo

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas nurodė atlikti patikrinimą dėl prastos kokybės naftos patekimo į naftotiekį "Družba", praneša RIA Novosti.

  Energetikos ministerija, Pramonės ir prekybos ministerija, Federalinė antimonopolinė tarnyba ir "Rostechnadzor" privalo padaryti tai per savaitę.

  "Atlikę patikrinimą, užtikrinkite, kad už pažeidimus atsakingi asmenys būtų nubausti", — įsakė Medvedevas.

  Be to, ministras pirmininkas nurodė pateikti siūlymus dėl teisinio reguliavimo gerinimo naftos gamybos, sandėliavimo ir transportavimo srityse, siekiant ateityje išvengti panašių situacijų.

  Problema dėl naftos, tekančios naftotiekiu "Družba", kokybės iškilo prieš savaitę. Baltarusija pareiškė, kad gauna žaliavas, kuriose organinių chloro junginių kiekis dešimtis kartų viršija normą. Tai galėjo paveikti naftos perdirbimo įmonės darbą, todėl Minskas sustabdė naftos priėmimą, o vėliau to paties ėmėsi ir Lenkija, Slovakija bei kitos šalys.

  "Transneft" pripažino, kad taršos problema iš tikrųjų egzistuoja, ir Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Kozakas pažadėjo, kad nuo balandžio 29 dienos bus tiekiama tik švari nafta.

  Vėliau "Transneft" paskelbė, kad nafta užteršta tyčia: organiniai chloro junginiai buvo įšvirkšti per matavimo stotį, priklausančią privačiai struktūrai "Samaratransneft-terminal". Ši bendrovė perima naftą iš kelių mažų gamintojų ir analizuoja jos kokybę. Iškelta baudžiamoji byla.

  Savo ruožtu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paragino atlikti išsamų tyrimą.

  Dar šia tema

  Baltarusija sustabdė naftos produktų eksportą į Baltijos šalis ir Lenkiją
  Baltarusija derasi su Lietuva dėl uosto struktūros įsigijimo
  Putinas paskelbė, jog 2020-aisiais paleis antrą "Kriogaz-Vysock" SGD liniją
  Lenkija sustabdė Rusijos naftos tranzitą naftotiekiu "Družba"
  Tegai:
  Baltarusija, Rusija, nafta

  Svarbiausios temos