21:59 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1061
 • RUB70.6242
  Sinagoga

  Kalifornijoje 19-metis pradėjo šaudyti sinagogoje, yra aukų

  © Sputnik / Олег Макаров
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  61 0 0

  Incidentą pasmerkė JAV prezidentas Donaldas Trampas ir kiti pareigūnai, pavadinę šaudynes antisemitine ataka

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Kalifornijos Povėjaus mieste jaunuolis pradėjo šaudyti sinagogoje, praneša RIA Novosti.

  Incidento metu vienas žmogus žuvo, dar keturi, tarp jų nepilnamečiai vaikai ir rabinas Isorelas Golstainas, nukentėjo.

  Teisėsaugos pareigūnai jau sulaikė įtariamąjį, 19-metį Džoną Ernestą, ir apklausia jį. Anot žiniasklaidos pranešimų, užpuolikas dėvėjo neperšaunamąją liemenę ir šalmą.

  "Nusikaltimas neapykantos pagrindu"

  Povėjaus meras Stivas Vouzas pareiškė, kad incidentas yra nusikaltimas neapykantos pagrindu.

  Incidentą pakomentavo JAV prezidentas Donaldas Trampas.

  "Mano giliausia užuojauta nukentėjusioms šeimoms", — pasakė Trampas žurnalistams.

  "Atrodo, kad tai nusikaltimas neapykantos pagrindu. Sunku patikėti... atrodo, kad asmuo buvo sulaikytas", — pridūrė JAV prezidentas.

  Televizijos kanalas "NBC" pranešė, kad likus kelioms valandoms iki atakos dešiniųjų radikalų tinklalapyje buvo paskelbtas laiškas su antisemitiniais pareiškimais. Jo autorius pasivadino JohnTEarnest, tai sutampa su įtariamojo vardu.

  Pažymima, kad autorių "įkvėpė" Robertas Bauersas ir Brentonas Tarantas, kuris užpuolė Pitsburgo sinagogą ir buvo apkaltintas 50 žmonių nužudymu mečetėse Kraistčerče, Naujojoje Zelandijoje. Be to, jis pripažino, kad planavo išpuolį netrukus po šaudymo Naujojoje Zelandijoje. Autorius taip pat teigia, kad jis nėra Trampo šalininkas, nes prezidentas palaiko Izraelį.

  Kaip praneša televizijos kanalas "CNN" su nuoroda į San Diego šerifą Bilą Gorą, valdžia žino apie šį laišką ir tiria jį.

  Išpuolis prieš sinagogą Pitsburge, Pensilvanijos valstijoje, įvyko spalio 27 dienos rytą. Anot žiniasklaidos pranešimų, užpuolikas įėjo į pastatą ir, šaukdamas antisemitinius šūkius, pradėjo šaudyti. Atvykus policijai, prasidėjo susišaudymas. Vėliau užpuolikas pasidavė teisėsaugos pareigūnams. Žuvo 11 žmonių, dar šeši, įskaitant keturis policininkus, buvo sužeisti.

  Kovo viduryje dviejose mečetėse, Kraistčerče, esančiame Naujosios Zelandijos Pietų saloje, įvyko šaudymas, kurio metu, policijos duomenimis, žuvo 50 žmonių, dar 50 nukentėjo. Ministrė pirmininkė Jasinda Ardern incidentą pavadino teroro išpuoliu. Vienam žmogui, 28 metų Australijos piliečiui Brentonui Tarantui, pateikti kaltinimai nužudymu.

  Dar šia tema

  Ekspertas: pataikaudamos neonacizmui, Baltijos šalys atvilioja teroristus
  Policija atskleidė teroro išpuolio Naujojoje Zelandijoje tyrimo detales
  Naujojoje Zelandijoje apšaudytos dvi mečetės: žuvo 49 žmonės
  Tegai:
  JAV, Kalifornija, teroro išpuolis

  Svarbiausios temos