21:59 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Rusijos ir JAV vėliavos

  "The National Interest" įvardijo būdą, kaip "sutaikyti" Rusiją ir JAV

  © AFP 2019 / Mladen Antonov
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  68 0 0

  Anot leidinio, Vašingtono interesas — sukurti koaliciją prieš Pekiną, o tam gali padėti laikinas susitarimas su Rusija

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. JAV gali sudaryti laikiną susitarimą su Rusija, kad normalizuotų santykius tarp šalių, rašo "The National Interest".

  Putinas ir Kim Čen Unas, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Pažymima, kad Vašingtono interesas — sukurti koaliciją prieš Pekiną, o pats "geriausias ir lengviausias" būdas tai padaryti — modus vivendi (laikinas susitarimas, kuris vėliau gali būti pakeistas nuolatinio pobūdžio sutartimi).

  Žurnalas rašo, kad Maskva nėra suinteresuota konfliktu su Europa ar JAV ir tikisi, kad baigsis Vakarų karinis artėjimas prie Rusijos sienų. Taip pat pabrėžiama, kad, atsižvelgiant į istoriją, Rusija yra labiau linkusi suartėti su Europa ir JAV nei su Kinija.

  Tačiau, rašo leidinys, bet koks sprendimas pareikalaus iš Vakarų pripažinti, jog Krymas nebebus Ukrainos teritorija. Be to, JAV gali pasiūlyti atšaukti NATO ekspansiją, o Rusija vietoj to nustoti palaikyti Donbaso, kur tęsiasi Ukrainos vidaus konfliktas, gyventojus. Kijevui taip pat bus naudingiau nebūti Šiaurės Atlanto aljanso nare su sąlyga, kad bus palaikoma taika su Rusija, negu kariaujant su ja kaip NATO narė.

  Žurnalas pabrėžia, kad Maskvos ir Vašingtono susitarimas nesušvelnins visų konfliktų, tačiau ryšiai tarp abiejų valstybių normalizuos padėtį ir bus labiau tikėtina, kad šalys bendradarbiaus įvairiose srityse, įskaitant pasipriešinimą Kinijos įtakos augimui, nuo kurio, anot "The National Interest", gali nukentėti ir Rusija, ir kitos Kinijos kaimyninės šalys.

  Apibendrindamas leidinys išreiškia apgailestavimą, kad JAV pastaruoju metu suteikė Rusijai ir Kinijai pretekstus būti nepatenkintomis Vašingtono veiksmais. Vietoj to, siūlo straipsnio autorius, JAV turėtų padaryti viską, kas įmanoma, kad būtų užkirstas kelias dviem savo pagrindiniams konkurentams plėtoti santykius, tokiu atveju, Vašingtonui netektų jaudintis dėl to, apie ką kalbėjo Vladimiras Putinas ir Si Dzinpingas.

  Penktadienį Rusijos prezidentas ir Kinijos pirmininkas susitiko Pekine. Pasak Rusijos vadovo atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo, derybos buvo "labai reikšmingos ", o pats Putino vizitas į Kiniją buvo labai produktyvus.

  Dar šia tema

  Mei paragino Zelenskį kovoti su "Rusijos agresija"
  "Antirusijos" NATO žemėlapyje: ko Baltijos šalys nežino apie savo narystę Aljanse
  Ekspertas: Rusija dešimtmečiais aplenkė Vakarus karinėse technologijose
  Tegai:
  Kinija, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos