21:06 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Trys nauji sprogimai nugriaudėjo penktadienį Kalmunų mieste

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Tarptautinė teroristų organizacija Islamo valstybė (IV)* prisiėmė atsakomybę už penktadienį įvykusius išpuolius Šri Lankoje, praneša "Reuters".

  Kaip praneša agentūra su nuoroda į islamistų tinklo šaltinius, IV* pareiškė, kad trys jos kovotojai penktadienį dalyvavo susirėmimuose su Šri Lankos policija, po to Kalmunų mieste aktyvavo diržus su sprogmenimis.

  Teroristų grupuotė pareiškė, kad dėl išpuolių žuvo ar buvo sužeisti 17 policijos pareigūnų, tačiau nepateikė savo prisidėjimo prie išpuolių saloje įrodymų.

  Penktadienį rytinėje Šri Lankos dalyje, Kalmunų mieste, nugriaudėjo trys nauji sprogimai. Po to policija įvedė komendanto valandą rytinėje salos dalyje. Salos valdžia sulaikė 20 įtariamųjų. Be to, buvo pranešta, kad Šri Lankos policijos ir nacionalinės armijos pareigūnai buvo apšaudyti bendro reido metu, kurio tikslas buvo nustatytų pogrindžio dirbtuves sprostamųjų diržų gamybai.

  Velykų sekmadienį visoje šalyje įvyko aštuonių sprogimų serija, kuri, pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, nusinešė 250-260 žmonių gyvybes. Atsakomybė už incidentą prisiėmė teroristų organizacija Islamo valstybė (IV)*. Kaip penktadienį pareiškė šalies prezidentas Maitripala Sirisenas, valdžios duomenimis, valstybės teritorijoje veikia apie 130-140 šios organizacijos narių. Pasak tyrėjų, šiuose išpuoliuose dalyvavo devyni mirtininkai, aštuonių iš jų tapatybė jau nustatyta.

  * Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

  Dar šia tema

  Šri Lankoje įvykusių išpuolių aukų skaičius pasiekė 290
  Lietuvos vadovai reiškia užuojautą dėl išpuolių Šri Lankoje
  Šri Lankoje dar vienas sprogimas: netoli bažnyčios sprogo sunkvežimis
  Šri Lankoje po sprogimų serijos sulaikyta 40 žmonių
  IG* prisiėmė atsakomybę už sprogimus Šri Lankoje, rašo žiniasklaida
  Šri Lankoje nugriaudėjo trys nauji sprogimai
  Tegai:
  Islamo valstybė, sprogimas, Šri Lanka

  Svarbiausios temos