19:43 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  Nors Rusijos ir Šiaurės Korėjos vadovai nepasirašė jokių dokumentų, derybos jau buvo pavadintos istorinėmis, nes pirmą kartą po ilgos pertraukos buvo sutikta atnaujinti dvišalį bendradarbiavimą

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas papasakojo apie Vladimiro Putino ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Čen Uno derybų Vladivostoke detales.

  "Jis informuotas apie visus dvišalių projektų ar potencialiai dvišalių projektų niuansus, kurie gali atsirasti po to, kai bus panaikintos JTO sankcijos ir kiti apribojimai, kurie šiuo metu galioja ir daugeliu atvejų trukdo plėtoti dvišalį bendradarbiavimą. <...> Jis daro gana patyrusio, išsilavinusio lyderio įspūdį", — pasakė Peskovas laidos "Maskva. Kremlius. Putinas" eteryje.

  Pasak Peskovo, Kim Čen Unas pasirodė esąs profesionalus, be to, jis "žino detales" ir "gyviai reaguoja".

  Rusijos ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikimas

  Ketvirtadienį, balandžio 25 dieną, Vladimiras Putinas ir Kim Čen Unas surengė pirmąjį pilno formato susitikimą Vladivostoke. Derybos akis į akį truko dvi valandas, o po to dar pusantros valandos — išplėstiniu formatu, jų metu buvo aptariama Rusijos ir Šiaurės Korėjos santykių istorija ir jų plėtros perspektyvos, taip pat situacija Korėjos pusiasalyje.

  Abu vadovai susitikimą pavadino turiningu ir išsamiu. Nors jie nepasirašė jokių dokumentų, derybos jau buvo pavadintos istorinėmis: abiejų valstybių vadovai pirmą kartą po ilgos pertraukos sutiko atnaujinti dvišalį bendradarbiavimą.

  Kim Čen Unui tai buvo pirmoji kelionė į Rusiją nuo jo atėjimo į valdžią 2011 metais.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Kim Čen Uno vizitas į Rusiją — istorinis įvykis
  Kim Čen Unas atvyko į Rusiją
  Kim Čen Uno sargybiniai bėgte sekė valdovo limuziną
  Primorėje vyksta Putino ir Kim Čen Uno derybos
  Putinas papasakojo apie asmeninį pokalbį su Kim Čen Unu
  Tegai:
  Rusija, Šiaurės Korėja, Vladimiras Putinas, Kim Čen Unas

  Svarbiausios temos