21:17 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Po gaisro neužfiksuotas nė vienas apsinuodijimo švinu atvejis, tačiau jau uždrausta įeiti į rajonus, kuriuose buvo užfiksuota tarša švinu

  VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Paryžiaus policijos prefektūra įspėjo apie oro taršą švinu teritorijoje, esančioje šalia Švč. Dievo Motinos katedros, teigiama teisėsaugos organų pranešime, paskelbtame jų tinklalapyje.

  Pažymima, kad švino rasta katedros atraminėje konstrukcijoje ir jos smailėje. Metalo koncentracijos ore ir nusėdusiose dulkėse tyrimus atliko policijos prefektūros centrinė laboratorija.

  "Užfiksuotos vertės rodo švino buvimą kai kuriose zonose... Tarp jų patalpose, kurios gaisro metu galėjo likti atviros, ir ten, kur nusėdo dulkės", — teigiama pranešime.

  Teisėsaugos institucijos rekomenduoja šalia katedros gyvenantiems piliečiams išvalyti savo patalpas, naudojant šlapias servetėles, kad išvalytų būstą nuo dulkių su švinu. Šiuo metu policija neužregistravo nė vieno apsinuodijimo švinu atvejo po gaisro.

  Taip pat pažymėta, kad jau uždrausta lankytis rajonuose, kuriuose buvo užfiksuota tarša švinu. Prieiga prie šių zonų "bus atnaujinta tik po to, kai švino rodikliai vėl bus normalūs".

  Radijo stotis "RFI", savo ruožtu, remiasi nevyriausybinės aplinkos apsaugos organizacijos "Robinas Hudas" (Robin des Bois), kuri prieš savaitę pranešė apie pavojų, duomenimis. Organizacija mano, kad daugiau nei 300 tonų švino, buvusio katedros stogo konstrukcijose, nusėdo jos apylinkėse. Taip pat yra taršos medžiagomis, buvusiomis atraminėse konstrukcijose, vitražuose ir katedros dekoratyviniuose elementuose, rizika. Ekologai paragino Prancūzijos aplinkos apsaugos ir sveikatos apsaugos ministerijas atlikti "valymą nuo taršos".

  Didžiulis gaisras Notre Dame istorijoje įvyko balandžio 15 dienos vakare. Nelaimės metu sugriuvo katedros bokštas ir užsidegė atraminė konstrukcija. Interjeras, pagrindiniai meno kūriniai ir relikvijos nenukentėjo.

  Gaisras galėjo būti susijęs su restauracijos darbais Švč. Dievo Motinos katedroje.

  Prokuratūra pradėjo bylą dėl netyčinės žalos padarymo kilus gaisrui.

  Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas paskelbė apie ketinimą per penkerius metus atkurti Notre Dame. Pagalbą atnaujinant katedrą jau pasiūlė daugelis šalių. Lietuvos valdžia taip pat ketina dalyvauti restauruojant katedrą.

  Dar šia tema

  "Charlie Hebdo" išleido Makrono karikatūrą po gaisro Notre Dame
  Skvernelis pažadėjo visomis išgalėmis prisidėti prie Notre Dame atstatymo
  Paryžiaus policija įvardijo labiausiai tikėtiną gaisro Notre Dame priežastį
  Tegai:
  Notre Dame, oro tarša, Prancūzija, Paryžius

  Svarbiausios temos